Studio ČMA

 


Kateřina Kupková: Ocenění Manažer roku 2020 patří především mým kolegům Manažer roku

Kateřina Kupková: Ocenění Manažer roku 2020 patří především mým kolegům

Kateřina Kupková pracuje ve firmě Lenzing Biocel Paskov dvacet let, začátkem roku 2020 se stala jeho generální ředitelkou. Za řízení firmy vyrábějící viskózovou buničinu převzala na podzim 2021 titul Manažer roku 2020.

19. 11. 2021 13 min
Přehrát video
Vyhlášení vítězů Manažera roku 2020 Manažer roku

Vyhlášení vítězů Manažera roku 2020

Ve 28. ročníku prestižní soutěže Manažer roku se podruhé v historii stala absolutní vítězkou žena. Národní komise udělila nejvyšší hodnocení Kateřině Kupkové, generální manažerce závodu na buničinu Lenzing Biocel Paskov. Nejlepším manažerem se stal Norbert Schellong, jenž kromě řízení Nemocnice Havířov testuje možnosti inovativní distanční medicíny.

11. 11. 2021 5 min
Přehrát video
Slavnostní vyhlášení výsledků Manažera roku 2020 Manažer roku

Slavnostní vyhlášení výsledků Manažera roku 2020

Soutěž Manažer roku vyhledává a oceňuje nejlepší manažerské osobnosti, podnikatele a lídry v České republice. Už 28 let prezentuje veřejnosti jejich výsledky a manažerské postupy, které slouží jako vzor pro český podnikatelský sektor.

11. 11. 2021 62 min
Přehrát video
Konference Návrat k prosperitě Záznamy z akcí

Konference Návrat k prosperitě

Koronavirová krize vystavila Českou republiku před zásadní rozhodnutí. Tím je nalezení správné cesty ekonomické transformace a digitalizace. Česká republika se může zařadit mezi ekonomicky prosperující země svobodného světa, nebo navěky zůstat pouze montovnou a překladištěm střední Evropy, kde se pěstuje levná pracovní síla.

11. 11. 2021 112 min
Přehrát video
Konference ROBOT 101: digi-covid transformace na MSV Brno Záznamy z akcí

Konference ROBOT 101: digi-covid transformace na MSV Brno

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně se uskutečnila konference České manažerské asociace, jež se zabývala výzvami pro českou ekonomiku a management v rámci technologické transformace firem. Ústředním tématem byla robotizace a zasazení umělé inteligence do procesu výroby. Mezi vystupujícími byl Vladimír Mařík z CIIRC ČVUT, Vítězslav Lukáš z ABB, kybernetik Libor Witassek a Manažer digitálního věku 2020 Martin Cígler z firmy Solitea.

9. 11. 2021 101 min
Přehrát video
Těším se, až předám své žezlo Manažerovi roku 2020, říká CEO Komerční banky Jan Juchelka Manažer roku

Těším se, až předám své žezlo Manažerovi roku 2020, říká CEO Komerční banky Jan Juchelka

Generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka zve všechny zájemce na vyhlášení 28. ročníku prestižní soutěže Manažer roku. On sám se stal vítězem předchozího ročníku, třeba i kvůli transformaci Komerční banky, která začala zavádět takzvaný agility management. Přijměte tedy jeho pozvání a staňte se svědky letošního ročníku, který Česká manažerská asociace po koronavirové krizi obnovuje v celé své velikosti.

4. 10. 2021 2 min
Přehrát video
Co se za 30 let nepovedlo? Politický systém, mají jasno čeští manažeři ve výzkumu agentury Ipsos Záznamy z akcí

Co se za 30 let nepovedlo? Politický systém, mají jasno čeští manažeři ve výzkumu agentury Ipsos

Ředitel vnějších vztahů agentury Ipsos Tomáš Macků představil na veřejné debatě politiků s Radou expertů ČMA výsledky výzkumu mapujícího pohled manažerů na českou ekonomiku a její vývoj.

29. 9. 2021 7 min
Přehrát video
Jak se dostat od montovny k mozkovně: Debata kandidátů na ministra průmyslu s Radou expertů ČMA Záznamy z akcí

Jak se dostat od montovny k mozkovně: Debata kandidátů na ministra průmyslu s Radou expertů ČMA

Česká manažerská asociace a ekonomický deník E15 uspořádaly debatu s kandidáty na pozici ministra průmyslu a obchodu. Pozvání přijali vicepremiér Karel Havlíček (ANO), Marian Jurečka (SPOLU) a Martin Jiránek (Piráti a Starostové). Otázky jim kladla Rada expertů ČMA, jež byla zastoupena majitelem společnosti SOMA Ladislavem Vernerem, podnikatelem Liborem Witassekem a profesory Janem Švejnarem a Vladimírem Maříkem.

17. 9. 2021 98 min
Přehrát video
Zdeněk Souček: Soutěž Manažer roku bude letos výjimečná. Kvůli pandemii ukáže nové způsoby řízení Manažer roku

Zdeněk Souček: Soutěž Manažer roku bude letos výjimečná. Kvůli pandemii ukáže nové způsoby řízení

Předseda Národní komise soutěže Manažer roku, profesor Zdeněk Souček, vysvětluje význam této prestižní události a zamýšlí se nad tím, v čem bude letošní 28. ročník jiný než ty předešlé.

7. 9. 2021 2 min
Přehrát video

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.