Videa se štítkem "rozhovor"

O současné ekonomické situaci, aneb co na to ekonom Lukáš Kovanda Rozhovory

O současné ekonomické situaci, aneb co na to ekonom Lukáš Kovanda

Ve druhé polovině března 2023 proběhla v rámci Pražského manažerského klubu ČMA rozprava s Lukášem Kovandou – českým ekonomem a autorem ekonomické literatury, který působí jako hlavní ekonom v Trinity Bank.

Dle Lukáše Kovandy je ekonomika ve vleku globálního dění, a také je stále ve vleku dění roku loňského. Například v oblasti topné sezóny, která měla být dle předpovědí sezónou hororovou, která měla zcela vykolejit český průmysl i Evropu jako takovou geopoliticky i ekonomicky. Naštěstí se nic takového neděje, ale i přes to přichází varování od energetických expertů, že i následující topná sezóna může být výzvou. A to bezesporu bude. Panoval strach, že padneme do recese díky odstřižení se od energetických zdrojů z Ruska. Naštěstí se odpojování daří i bez závažnějších sociálních otřesů.

Dalšími témata, o kterých zúčastnění s panem Kovandou diskutovali, se týkala například vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a s tím spojenou /nejen/ ekonomickou bezpečnost, zvyšování platů politiků či o prognózách Evropské unie. Více v tomto rozhovoru.

5. 4. 2023 1 hod
Přehrát video
Studio ČMA, rozhovory s prezidentskými kandidáty: Karel Diviš Rozhovory

Studio ČMA, rozhovory s prezidentskými kandidáty: Karel Diviš

V závěrečném díle seriálu „Prezidentští kandidáti“ jsme přivítali pana Karla Diviše, podnikatele v IT technologiích, kterému nebyla jeho kandidatura registrována. Na toto konto se Diviš odvolal a po 18 dnech byl po překontrolovaní hlasů opět zařazen do boje o Hrad.

V rozhovoru se dozvíte nejen o dojmech ze znovu zapojení se do prezidentských voleb, ale také o e-Armádě, médiích a o MS ve fotbale, které se uskutečnilo v Kataru.

21. 12. 2022 25 min
Přehrát video
Studio ČMA: Milan Šmíd v rozhovoru nejen o rebrandingu Packety (Zásilkovna) – část 3. Rozhovory

Studio ČMA: Milan Šmíd v rozhovoru nejen o rebrandingu Packety (Zásilkovna) – část 3.

Do Studia ČMA přijal pozvání Milan Šmíd, marketingový ředitel skupiny Packeta, který se mimo jiné stal loňským finalistou MANAŽERA ROKU.

V rozhovoru s Vadimem Petrovem, ambasadorem České manažerské asociace, se hovořilo o vzniku Zásilkovny včetně promyšlené logistiky, o její expanzi do zahraničí a s tím souvisejícím rebrandingem

23. 9. 2022 19 min
Přehrát video
Studio ČMA: Milan Šmíd v rozhovoru nejen o rebrandingu Packety (Zásilkovna) – část 2. Rozhovory

Studio ČMA: Milan Šmíd v rozhovoru nejen o rebrandingu Packety (Zásilkovna) – část 2.

Do Studia ČMA přijal pozvání Milan Šmíd, marketingový ředitel skupiny Packeta, který se mimo jiné stal loňským finalistou MANAŽERA ROKU.

V rozhovoru s Vadimem Petrovem, ambasadorem České manažerské asociace, se hovořilo o vzniku Zásilkovny včetně promyšlené logistiky, o její expanzi do zahraničí a s tím souvisejícím rebrandingem.

23. 9. 2022 16 min
Přehrát video
Studio ČMA: Milan Šmíd v rozhovoru nejen o rebrandingu Packety (Zásilkovna) – část 1. Rozhovory

Studio ČMA: Milan Šmíd v rozhovoru nejen o rebrandingu Packety (Zásilkovna) – část 1.

Do Studia ČMA přijal pozvání Milan Šmíd, marketingový ředitel skupiny Packeta, který se mimo jiné stal loňským finalistou MANAŽERA ROKU.

V rozhovoru s Vadimem Petrovem, ambasadorem České manažerské asociace, se hovořilo o vzniku Zásilkovny včetně promyšlené logistiky, o její expanzi do zahraničí a s tím souvisejícím rebrandingem.

23. 9. 2022 21 min
Přehrát video
Jaroslav Ďuriš v rozhovoru nejen o dopravě v Praze, ale také o krizi s dodávkami plynu Rozhovory

Jaroslav Ďuriš v rozhovoru nejen o dopravě v Praze, ale také o krizi s dodávkami plynu

V tomto dílu seriálu ze Studia ČMA jsme přivítali Ing. Jaroslava Ďuriše. Ten se mimo jiné stal vítězem v soutěži MANAŽER ROKU, a to v čestné kategorii vyhlašované dceřinou společností asociace CBCSD “Inovace pro udržitelný rozvoj”.

Témata zhruba půlhodinového rozhovoru se doslova točila kolem kol, respektive cyklostezek a dopravě v Praze. „Doprava je živý organismus a je třeba se o ni starat, tak jako se staráme o své tělo.“

Mimo toto se moderátor Vadim Petrov hosta ptal i na aktuální situaci spojenou s energetickou chudobou včetně dodávek plynu v Praze. Byla by řešením regulace ceny pro Pražany? Co na to Jaroslav Ďuriš? Právě to se dozvíte v tomto rozhovoru.

Více doporučujeme vyslechnout v tomto poutavém rozhovoru.

9. 9. 2022 34 min
Přehrát video
Otomar Sláma v rozhovoru nejen o soutěži Manažer roku, ale také o tom, kam až ho jeho píle dostala Manažer roku

Otomar Sláma v rozhovoru nejen o soutěži Manažer roku, ale také o tom, kam až ho jeho píle dostala

V rámci Studia ČMA jsme se sešli s prvním nominovaným do prestižní soutěže Manažer roku 2021 v kategorii „Mladý manažerský talent.“ Tato kategorie je pro všechny schopné, inovativní manažery a leadery do věku 35 let.

Během příjemného a přátelsky laděného rozhovoru jsme s Mgr. Otomarem Slámou, MBA, MPA z Charles University Innovations Prague a.s hovořili o jeho nominaci v 29. ročníku soutěže Manažer roku 2021, o společnosti, kterou vybudoval a jak se díky nepříznivé situaci, kterou využili, dostali na špičku. Závěrem povídání jsme narazili na téma spojené se vzděláváním a podporou mladých nadaných lidí.

Děkujeme za rozhovor a těšíme se 20. září 2022 v Paláci Žofín na viděnou.

23. 8. 2022 23
Přehrát video
Kateřina Kadlecová v rozhovoru nejen o její roli manažerky úspěšné české firmy USSPA Rozhovory

Kateřina Kadlecová v rozhovoru nejen o její roli manažerky úspěšné české firmy USSPA

Ing. Kateřinu Kadlecovou, ředitelku a CEO české společnosti USSPA a finalistku soutěže Manažer roku 2020 v kategorii Manažer malého a středního podniku navštívil štáb Studia ČMA. V rozhovoru s viceprezidentem České manažerské asociace Vilémem Vrbou si povídali nejen o rodinné firmě, managementu, ale také o účasti v soutěži Manažer roku.

19. 8. 2022 43 min
Přehrát video
Čtyři témata pro Jiřího Františka Potužníka, generálního komisaře české účasti na EXPO Rozhovory

Čtyři témata pro Jiřího Františka Potužníka, generálního komisaře české účasti na EXPO

Jiří František Potužník byl generálním komisařem na světových výstavách Expo v Miláně a v Dubaji, má za sebou řadu projektů, jejichž výsledky mohou posunout svět dále dobrým směrem. J. F. Potiužník je mimo jiné kandidátem na post Manažera roku 2021.

J. F. Potužník přijal pozvání do Studia ČMA, kde s Vadimem Petrovem, ambasadorem a členem prezídia České manažerské asociace, hovořili o čtyřech společenských meznících.

Jak se tento zkušený manažer staví k desinformacím? Jaký potenciál má Česká televize? Jaké byly účasti České republiky na EXPO a co jim předcházelo? Jak dopadla Potužníkův vynález S.A.W.E.R. a o co přesně jde?

29. 7. 2022 49 min
Přehrát video

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.