Výběr z monitoringu médií

ČMA 30. 12. 2021

22.12. – 28.12.2021

Tadeáš Rulík

Fotovoltaika za korunu a levnější elektřina pro firmy – ČEZ* a Komerční banka usnadňují pořízení solární elektrárny

ČEZ ve spolupráci s Komerční bankou představili produkt Fotovoltaika za korunu. Je určen firmám, kterým umožňuje jednak s nulovými vstupními náklady využívat čistou elektřinu z obnovitelného zdroje a jednak si dlouhodobě zastropovat ceny pro část své spotřeby elektřiny.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.pro-energy.cz


V Brně tisknou modely dětských páteří, které pomáhají lékařům při léčbě skoliózy

Prostorové analýze silového zatížení deformované páteře s využitím modelování korekčních sil se věnuje mezioborový projekt Vysokého učení technického v Brně* a FN Brno v Bohunicích. Vede k minimalizaci skoliózy u dětí předškolního věku, výrazně také omezuje počet provedených chirurgických zákroků. Zapojeny jsou do něho dva ústavy Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií spolu s Fakultou stavební.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.ceskavedadosveta.cz


Zájem o fotovoltaiku na střechy dramaticky roste

Ceny elektřiny prudce rostou a vlastní výroba z fotovoltaiky na střeše je jednou z nejefektivnějších cest, jak se vyhnout astronomickým platbám za proud.

„Členské firmy nám hlásí, že počty poptávek vzrostly o desetinásobek a víc. Firmy nestíhají, čekací doby na elektrárny jsou v řádu několika měsíců,“ sdělil Právu předseda představenstva Solární asociace Jan Krčmář. Popularitu elektráren zvyšuje fakt, že na ně lze dostat dotaci od státu, a to až ve výši několika set tisíc korun.

„Členské firmy nám hlásí, že počty poptávek vzrostly o desetinásobek a víc. Firmy nestíhají, čekací doby na elektrárny jsou v řádu několika měsíců,“ sdělil Právu předseda představenstva Solární asociace* Jan Krčmář. Popularitu elektráren zvyšuje fakt, že na ně lze dostat dotaci od státu, a to až ve výši několika set tisíc korun.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.novinky.cz


Místo železa jedničky a nuly. Žebříček transakcí ovládly nové obory

Z českých softwarových firem, telekomunikací a e-shopů se letos stal magnet pro investory. Společnosti z těchto odvětví kralují žebříčku největších fúzí a akvizic za rok 2021 v Česku. Průmysl mezi největšími transakcemi chybí.

Kolem technologií a softwaru bylo rušno také v nižších patrech žebříčku. Na nákupech byla například brněnská softwarová firma Solieta, která patří mezi významné dodavatele Microsoftu.

„Pro Soliteu byl rok 2021 z pohledu akvizic velmi úspěšný. Podařilo se nám dokončit některé klíčové transakce, které jsme pro další rozvoj naší společnosti považovali za velmi důležité, například převzetí společnosti Mainstream. Z hlediska finančního objemu transakcí šlo o máš nejúspěšnější rok, nicméně si myslím, že rok 2022 bude z tohoto pohledu ještě úspěšnější,“ řekl Martin Cígler*, generální ředitel Solitei.

*Finalista, top 10 soutěže Manažer Roku 2020

Zdroj: www.seznamzpravy.cz


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností Newton Media

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter