Videa na téma "Rozhovory"

Studio ČMA: Nástupnictví v rodinné firmě, aneb co když není nástupce? Rozhovory

Studio ČMA: Nástupnictví v rodinné firmě, aneb co když není nástupce?

Téma nástupnictví v rodinných firmách spojené s mezigenerační obměnou je v České manažerské asociaci poměrně často skloňované. A není se čemu divit. Mnohé rodinné firmy byly založeny na počátku 90.tých let, tedy se jejich zakladatelé postupně dostávají do věku, kdy přichází čas vedení předat další generaci. S tím jsou spojená mnohá úskalí, do kterých nás ponořili, ale také vzápětí poradili, jak nad nimi vyhrát odborníci ve svých oborech.

Pozvání do Studia ČMA přijali Jiří Jemelka, CEO a majitel společnosti JPF Czech s.r.o. a David Krajíček, zakladatel platformy pro rodinné firmy Family Business Week.

Tento díl jsme natáčeli za podpory kolektivního člena ČMA pana Jiřího Koleňáka, prorektora NEWTON University, a to ve studiu NEWTON.TV

21. 8. 2023 46 min
Přehrát video
O současné ekonomické situaci, aneb co na to ekonom Lukáš Kovanda Rozhovory

O současné ekonomické situaci, aneb co na to ekonom Lukáš Kovanda

Ve druhé polovině března 2023 proběhla v rámci Pražského manažerského klubu ČMA rozprava s Lukášem Kovandou – českým ekonomem a autorem ekonomické literatury, který působí jako hlavní ekonom v Trinity Bank.

Dle Lukáše Kovandy je ekonomika ve vleku globálního dění, a také je stále ve vleku dění roku loňského. Například v oblasti topné sezóny, která měla být dle předpovědí sezónou hororovou, která měla zcela vykolejit český průmysl i Evropu jako takovou geopoliticky i ekonomicky. Naštěstí se nic takového neděje, ale i přes to přichází varování od energetických expertů, že i následující topná sezóna může být výzvou. A to bezesporu bude. Panoval strach, že padneme do recese díky odstřižení se od energetických zdrojů z Ruska. Naštěstí se odpojování daří i bez závažnějších sociálních otřesů.

Dalšími témata, o kterých zúčastnění s panem Kovandou diskutovali, se týkala například vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a s tím spojenou /nejen/ ekonomickou bezpečnost, zvyšování platů politiků či o prognózách Evropské unie. Více v tomto rozhovoru.

5. 4. 2023 1 hod
Přehrát video
Studio ČMA, rozhovory s prezidentskými kandidáty: Karel Diviš Rozhovory

Studio ČMA, rozhovory s prezidentskými kandidáty: Karel Diviš

V závěrečném díle seriálu „Prezidentští kandidáti“ jsme přivítali pana Karla Diviše, podnikatele v IT technologiích, kterému nebyla jeho kandidatura registrována. Na toto konto se Diviš odvolal a po 18 dnech byl po překontrolovaní hlasů opět zařazen do boje o Hrad.

V rozhovoru se dozvíte nejen o dojmech ze znovu zapojení se do prezidentských voleb, ale také o e-Armádě, médiích a o MS ve fotbale, které se uskutečnilo v Kataru.

21. 12. 2022 25 min
Přehrát video
Host Studia ČMA Jiří Koleňák, aneb: „Ještě jsem se nezbláznil, aneb jak o sebe pečuji v náročném prostředí manažerské práce“ Rozhovory

Host Studia ČMA Jiří Koleňák, aneb: „Ještě jsem se nezbláznil, aneb jak o sebe pečuji v náročném prostředí manažerské práce“

Hostem Studia ČMA , kterého jsme přivítali v našem novém studiu, se stal docent Jiří Koleňák. Jde o inspirativního manažera, který bravurně zvládá jak své manažerské úkony, tak i umí motivovat a posouvat své studenty, a to jak na akademické půdě, tak i po té profesní. S panem Koleňákem jsme hovořili hned na několik témat.
V poutavém rozhovoru se dozvíte, jak si zachovat sám sebe v době nejen adventu, jak pracovat se stresem. O kurzu X-Tream Management, ale také o důmyslném managementu včel.

doc. Ing. Jiří Koleňák, Ph.D., MBA, LL.M.
– CAO NEWTON University Group, s.r.o.
– Vítěz kategorie Manažer malého a středního podniku v soutěži MANAŽER ROKU 2021
– Kolektivní členem České manažerské asociace

12. 12. 2022 48 min
Přehrát video
Studio ČMA: Ctirad Hemelík v rozhovoru nejen o propojování lidí Rozhovory

Studio ČMA: Ctirad Hemelík v rozhovoru nejen o propojování lidí

Ve Studiu ČMA jsme přivítali Ctirada Hemelíka, který je pro mnohé znám ve spojení s festivalem Evolution, jako tvůrce politických kampaní, díky projektu Šťastné Česko nebo z projektu Artinii.

Během poutavého rozhovoru se Kateřina Božková ptala na otázky spojené se štěstím, školstvím, filmem, ale také na otázky spojené s prezidentskými volbami.

Ctirad Hemelík je člověkem, který se na svět dívá hned z několika úhlů pohledů, a i díky tomu se v tomto rozhovoru dozvíte odpověď na univerzální radu pro manažery.

28. 11. 2022 29 min
Přehrát video
Studio ČMA: Milan Šmíd v rozhovoru nejen o rebrandingu Packety (Zásilkovna) – část 3. Rozhovory

Studio ČMA: Milan Šmíd v rozhovoru nejen o rebrandingu Packety (Zásilkovna) – část 3.

Do Studia ČMA přijal pozvání Milan Šmíd, marketingový ředitel skupiny Packeta, který se mimo jiné stal loňským finalistou MANAŽERA ROKU.

V rozhovoru s Vadimem Petrovem, ambasadorem České manažerské asociace, se hovořilo o vzniku Zásilkovny včetně promyšlené logistiky, o její expanzi do zahraničí a s tím souvisejícím rebrandingem

23. 9. 2022 19 min
Přehrát video
Studio ČMA: Milan Šmíd v rozhovoru nejen o rebrandingu Packety (Zásilkovna) – část 2. Rozhovory

Studio ČMA: Milan Šmíd v rozhovoru nejen o rebrandingu Packety (Zásilkovna) – část 2.

Do Studia ČMA přijal pozvání Milan Šmíd, marketingový ředitel skupiny Packeta, který se mimo jiné stal loňským finalistou MANAŽERA ROKU.

V rozhovoru s Vadimem Petrovem, ambasadorem České manažerské asociace, se hovořilo o vzniku Zásilkovny včetně promyšlené logistiky, o její expanzi do zahraničí a s tím souvisejícím rebrandingem.

23. 9. 2022 16 min
Přehrát video
Studio ČMA: Milan Šmíd v rozhovoru nejen o rebrandingu Packety (Zásilkovna) – část 1. Rozhovory

Studio ČMA: Milan Šmíd v rozhovoru nejen o rebrandingu Packety (Zásilkovna) – část 1.

Do Studia ČMA přijal pozvání Milan Šmíd, marketingový ředitel skupiny Packeta, který se mimo jiné stal loňským finalistou MANAŽERA ROKU.

V rozhovoru s Vadimem Petrovem, ambasadorem České manažerské asociace, se hovořilo o vzniku Zásilkovny včetně promyšlené logistiky, o její expanzi do zahraničí a s tím souvisejícím rebrandingem.

23. 9. 2022 21 min
Přehrát video
Jaroslav Ďuriš v rozhovoru nejen o dopravě v Praze, ale také o krizi s dodávkami plynu Rozhovory

Jaroslav Ďuriš v rozhovoru nejen o dopravě v Praze, ale také o krizi s dodávkami plynu

V tomto dílu seriálu ze Studia ČMA jsme přivítali Ing. Jaroslava Ďuriše. Ten se mimo jiné stal vítězem v soutěži MANAŽER ROKU, a to v čestné kategorii vyhlašované dceřinou společností asociace CBCSD “Inovace pro udržitelný rozvoj”.

Témata zhruba půlhodinového rozhovoru se doslova točila kolem kol, respektive cyklostezek a dopravě v Praze. „Doprava je živý organismus a je třeba se o ni starat, tak jako se staráme o své tělo.“

Mimo toto se moderátor Vadim Petrov hosta ptal i na aktuální situaci spojenou s energetickou chudobou včetně dodávek plynu v Praze. Byla by řešením regulace ceny pro Pražany? Co na to Jaroslav Ďuriš? Právě to se dozvíte v tomto rozhovoru.

Více doporučujeme vyslechnout v tomto poutavém rozhovoru.

9. 9. 2022 34 min
Přehrát video

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.