Videa se štítkem "Lukáš Kovanda"

O současné ekonomické situaci, aneb co na to ekonom Lukáš Kovanda Rozhovory

O současné ekonomické situaci, aneb co na to ekonom Lukáš Kovanda

Ve druhé polovině března 2023 proběhla v rámci Pražského manažerského klubu ČMA rozprava s Lukášem Kovandou – českým ekonomem a autorem ekonomické literatury, který působí jako hlavní ekonom v Trinity Bank.

Dle Lukáše Kovandy je ekonomika ve vleku globálního dění, a také je stále ve vleku dění roku loňského. Například v oblasti topné sezóny, která měla být dle předpovědí sezónou hororovou, která měla zcela vykolejit český průmysl i Evropu jako takovou geopoliticky i ekonomicky. Naštěstí se nic takového neděje, ale i přes to přichází varování od energetických expertů, že i následující topná sezóna může být výzvou. A to bezesporu bude. Panoval strach, že padneme do recese díky odstřižení se od energetických zdrojů z Ruska. Naštěstí se odpojování daří i bez závažnějších sociálních otřesů.

Dalšími témata, o kterých zúčastnění s panem Kovandou diskutovali, se týkala například vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a s tím spojenou /nejen/ ekonomickou bezpečnost, zvyšování platů politiků či o prognózách Evropské unie. Více v tomto rozhovoru.

5. 4. 2023 1 hod
Přehrát video

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.