Výběr z monitoringu médií

ČMA 16. 8. 2021

09.08.-16.08.2021

Tadeáš Rulík

Roman Knap – TOP 10 Manažer roku 2019

Česká pošta je na prahu velkých změn, popisuje její šéf Roman Knap*

Státní podnik Česká pošta seškrtal pracovní místa a chystá se na rozdělení. Zároveň řeší rostoucí reklamace a tlak konkurentů.

Současně musí řešit problémy se státní podporou na nevýdělečné služby. Pošta totiž od roku 2018 nedostala ani korunu. Důvodem je schvalování kompenzace ze strany Evropské komise. Martyrium by však podle Knapa mělo skončit už letos na podzim.

* finalista, TOP10 soutěže Manažer roku 2019

Zdroj: www.seznamzpravy.cz


Čistý zisk ČEZ v pololetí klesl o 89 procent na 1,6 miliardy Kč

„Pokračujeme v naplňování naší akcelerované strategie Čistá Energie Zítřka zaměřené na růst podílu bezemisních zdrojů a na Českou republiku a střední Evropu. Emisní intenzita CO2 Skupiny ČEZ při výrobě elektřiny poklesla v prvním pololetí meziročně o 19 procent a dokončili jsme prodej bulharských aktiv za 8,6 miliardy korun,“ komentoval výsledky skupiny generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.*

* Manažer roku 2014

Zdroj: www.ceskenoviny.cz


Každá krize nás posílí, říká Zdeněk Pelc*, majitel GZ Media. Firma na vinyly právě zažila svůj nejúspěšnější rok

„Daří se nám velmi dobře, hlavně že jsme zdraví!“ odpovídá hned na úvod na zdvořilostní otázku Zdeněk Pelc, majitel společnosti GZ Media patřící k nejúspěšnějším českým podnikatelům. Vlastní jednu z nejprestižnějších společností na výrobu vinylových desek na světě, která právě prožila nejlepší rok svého dosavadního fungování. Dohromady ve svých lisovnách v Česku, USA a Kanadě vyrobila přes 40 milionů vinylů.

* Manažer roku 2000, člen Rady expertů ČMA

Zdroj: www.euro.cz


E15CAST: Po vinylech je obrovská poptávka, investujeme vysoké stovky milionů, říká Zdeněk Pelc*

GZ Media je světovou hvězdou ve výrobě vinylů a loni oslavila nejúspěšnější rok v historii. Jsou desky nesmrtelné? O tom si Nikita Poljakov povídal s majitelem GZ Media Zdeňkem Pelcem.

* Manažer roku 2000, člen Rady expertů ČMA

Zdroj: www.e15.cz


Petr Paksi* z JAP FUTURE představuje stahovací schody KOMBO s tepelnou i protipožární izolací

Svými izolačními vlastnostmi splňují půdní stahovací schody KOMBO přísné požadavky pro nízkoenergetické a pasivní domy. Normovaná hodnota tepelného prostupu u pasivních domů je U = 0,8 W/m2.K, stahovací schody KOMBO mají tuto hodnotu U = 0,71 W/m2.K, říká Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, českého výrobce stahovacích půdních schodů.

* finalista Manažera roku 2019

Zdroj: www.admd.cz


Právě strojírny pomáhají obnovovat pražské koleje

„Nové kolejové konstrukce jsou robustnější a modernější. Ačkoliv byly díly, které odstraňujeme, na svou dobu dobře zpracované, kvalita nových výrobků se značně zvýšila,“ uvedl Robert Masarovič*, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny. Právě strojírny, které jsou dceřinou společností Dopravního podniku hl. města Prahy (DPP), křížení, výhybky a další nezbytné prvky pro tramvajové tratě v metropoli vyrábějí.

* finalista soutěže Manažer roku 2019


Prodej Ekova Electric a.s. dovršen

Dopravní podnik Ostrava* dokončil prodej společnosti EKOVA ELECTRIC a.s. (EE). 100 % akcií bylo dnes převedeno kupující společnosti ŠKODA TRANSPORTATION a.s. Vypořádání transakce bylo podmíněno splněním tzv. odkládacích podmínek, zejména provedením rekonstrukce střechy jedné z výrobních hal. Ta byla dokončena v červnu tohoto roku. Předběžná kupní cena přesáhne 320 mil. korun.

* kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.sdp-cr.cz


Firmy získaly od ČMZRB* v první půlce roku podporu ve výši 23 mld. Kč

Trh s úvěry do 30 milionů korun, jež čerpají zejména živnostníci a malí a střední podnikatelé, v loňském druhém kvartále s ohledem na nejistotu spojenou s koronavirovou pandemií zaznamenal boom následovaný poměrně silným ochlazením, které souviselo s obezřetností bank úvěrovat podnikatelský sektor. Což přetrvává do určité míry i nadále. Proto v posledním roce narostl význam národní rozvojové banky, subjektu, který mírní dopady hospodářských recesí. Její úlohu v ČR sehrává Českomoravská záruční a rozvojová banka.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.cmzrb.cz


Stavebním firmám scházejí kvalifikovaní pracovníci

„Proti roku 2019 se u nás nabídka volných pracovních míst zvýšila o 20 procent. Zároveň evidujeme nižší počet reakcí na inzeráty, zejména u odborných a manažerských pozic. Proti roku 2019 klesl o 15 procent. Ve skupině Metrostav*, která má zhruba 5000 zaměstnanců, aktuálně máme 70 výběrových řízení. Zájem máme zejména o stavební techniky a inženýry,“ dodal mluvčí skupiny Vojtěch Kostiha.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.ceskenoviny.cz


Letový provoz byl v pololetí proti předkrizovému roku 2019 o 68 procent slabší

Letový provoz nad Českem byl letos kvůli pokračující pandemii koronaviru během prvního pololetí výrazně slabší než v předchozích letech. Letoví dispečeři zaznamenali celkem 136 673 letů. Meziročně je to asi o 28 procent méně, oproti pololetí roku 2019, kdy provoz ještě neovlivňovala koronavirová krize je to pak o 68 procent méně. Vyplývá to z informací Řízení letového provozu ČR*. Podle dispečerů ovšem v posledních měsících provoz postupně roste a vzestupný trend by navíc mohl dále pokračovat.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.dnoviny.cz


ABB* to s robotikou myslí vážně, kupuje ASTI Mobile Robotics Group

Společnost ABB tak bude moci rozšířit svou nabídku v oblasti robotiky a automatizace a stane se jedinou společností, která nabízí kompletní portfolio pro novou generaci flexibilní automatizace. Dohoda o akvizici, která je klíčovou součástí strategie externího růstu společnosti ABB, byla podepsána 19. července, celá transakce by měla být ukončena v polovině léta 2021.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.strojirenstvi.cz


Bonatrans hlásí úspěšný rok. Holding Cechlové Komárkové loni vydělal 375 milionů

Evropská jednička ve výrobě železničních dvojkolí Bonatrans* zveřejnila své konsolidované finanční výsledky za rok 2020. Skupina vlastněná někdejší nejbohatší Češkou Jitkou Cechlovou Komárkovou v tomto období vydělala 375 milionů korun. Téměř 900 milionů pak putovalo na investice.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.forbes.cz


Komerční banka* meziročně snížila svou uhlíkovou stopu o 35 %

Mezi hlavní cíle snižování uhlíkové stopy Komerční banky proto patří zejména přísné řízení energetických úspor, spotřeby vody a plynu, snížení tisku papírů o desítky procent, stěhování z energeticky neúsporných budov do úsporných na okraji Prahy, optimalizace produkce odpadů a jeho důsledné třídění i na nejmenších pobočkách, nenakupování vod v plastu, rozšiřování sítě bezkontaktních, recyklačních a depozitních bankomatů či flotila služebních elektromobilů.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.solarninovinky.cz


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter