Ze zákulisí MR23: Finalistka soutěže Manažer roku 2023 – Anna Kárníková

ČMA 2. 5. 2024

Sociální rozměr ekologických strategií Hnutí DUHA považuje jeho výkonná ředitelka Anna Kárníková za jednu z největších konkurenčních výhod. Proč je podle ní důležité budovat kvalitní vztahy manažerů s podporovateli a čím by byla, kdyby nevedla nejvýznamnější českou environmentální neziskovku?

Jaké Vaše intuitivní rozhodnutí se projevilo jako skvělá manažerská volba?

Na intuici sázím nejčastěji při zachycení nějakého trendu a odhadu, jaký by na nás mohl mít dopad. Intuice je vlastně způsobem, jak se nenechat při rozhodování paralyzovat komplexitou našeho prostředí. Konkrétně jsem už před několika lety vnesla do naší strategie sociální rozměr ekologických politik, který je po energetické krizi stále významnější. Díky této dopřednosti jsme dnes jednou z nejpřipravenějších organizací a přinášíme konkrétní návrhy, jak sociální dopady klimatických politik řešit.

Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenala a považujete jej za pro Vás inspirativní?

Moc se mi líbilo, když kolegyním a kolegům ve Zdravotním klaunovi poskytnul jejich dárce ze soukromého sektoru zpětnou vazbu na jejich práci, až se nakonec stal manažerem v jejich organizaci. Je to příklad skvělého využívání potenciálu sítě vašich podporovatelů daleko nad rámec toho, že vám přispívají penězi. V Hnutí DUHA se dlouhodobě soustředíme na budování právě takto kvalitních vztahů a identifikace s naší značkou a třeba se nám v budoucnu podaří taky něco takového;).

Čím byste se živila, kdybyste nebyla manažerkou?

Pravděpodobně bych učila středoškoláky o zapleklitostech naší společnosti, jak se v nich orientovat, jak žít s nezodpovězenými otázkami, a přitom neztrácet naději, že svět může být lepší.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter