Ze zákulisí MR23: Finalista soutěže Manažer roku 2023 – Ivan Holub

ČMA 30. 4. 2024

„Pokud se chcete stát inovátorem, nesmíte se bát vystoupit z komfortní zóny a přijmout riziko, že Vaše rozhodnutí může být skvělé, ale může také dopadnout zcela opačně.“

 

Ředitel udržitelného rozvoje ve společnosti Danone pro střední a východní Evropu a také kandidát na Manažera roku 2023 Ivan Holub. Že se nejedná jen o pouhá slova, potvrzuje i ocenění B Corp, kterého společnost Danone dosáhla v oblasti udržitelného podnikání. Havlův citát: Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale že má něco smysl,“ pak elegantně naplňuje celkovou vizi manažera, díky kterému se tohoto významnému milníku v oblasti udržitelného podnikání podařilo dosáhnout.

Jaké intuitivní rozhodnutí jste kdy učinil a projevilo se jako skvělá manažerská volba?

Má nejsilnější intuitivní rozhodnutí se vždy zakládala na kombinaci vlastního přesvědčení, hodnot a trendů v oblasti udržitelnosti. Jsem přesvědčený o tom, že pokud se chcete stát inovátorem, nesmíte se bát vystoupit z komfortní zóny a přijmout riziko, že Vaše rozhodnutí může být skvělé, ale stejně tak to může dopadnout zcela opačně. Mám-li zmínit konkrétní rozhodnutí, podařilo se nám urychlit naši ambici získat patrně nejznámější certifikaci vysokých environmentálních a sociálních standardů B Corp o dva roky dříve, než bylo původně plánováno. Tyto dva roky chceme v předstihu využít pro rozšiřování povědomí o tom, co znamená pro naše partnery či zákazníky nakupovat produkty od společnosti s tímto certifikátem.

Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenal a považujete jej za inspirativní?

Jelikož v regionu střední Evropy máme tři divize produktů, mléčnou, rostlinnou a specializovanou, je naše konkurence velmi rozmanitá. Mám-li si vybrat některé z počinů, zmíním akcentaci tolik potřebného regenerativního zemědělství společnosti Nestlé nebo komunikaci rostlinné značky Oatly, která je velmi osobitá a zapamatovatelná.

Čím byste se živil, kdybyste nebyl manažerem?

Pokud bych se nevěnoval udržitelnosti v jiné než manažerské roli, pak bych buď vymýšlel start-up, který by pomáhal zlepšovat životní prostředí, nebo bych se věnoval zkoumání geologické historie naší Země, protože věřím, že klíč k pochopení toho, co vše nás z pohledu globálních změn v budoucnu čeká, leží právě tam.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter