Konference: PROČ SE NEBÁT UMĚLÉ INTELIGENCE?

ČMA 16. 10. 2023

Umělá inteligence je ve středu zájmu společnosti, ale ve veřejném prostoru kolem ní obíhají jak nereálná očekávání, tak řada mylných informací. Populárně naučná konference „Proč se nebát umělé inteligence?“, na kterou naváže připravovaná stejnojmenná kniha, má za cíl seznámit širší veřejnost s opravdovým stavem a perspektivami umělé inteligence. Přehled základních témat a současného stavu výzkumu, řečové technologie, aplikace od průmyslu po archeologii, společenské aspekty jako jsou dopady na trh práce nebo třeba právní a etické otázky, včetně úvah o možné budoucnosti umělé inteligence.

 

Mezi panelisty a autory publikace se objeví významný host prof. Holger Hoos, prezident Konfederace laboratoří umělé inteligence v Evropě CLAIRE, a více než dvacet osobností, reprezentujících český výzkum v oblasti umělé inteligence např. Tomáš Mikolov, Vladimír Mařík, Jan Hajič, Jan Černocký, Olga Štěpánková, David Černý, Josef Šivic, Josef Urban, Josef Psutka, Jiří Wiedermann, Miroslav Svítek, Václav Snášel, Michal Pěchouček nebo Jan Romportl.

Kdy: ve středu 25. 10. 2023 od 8:30
Kde: České vysoké učení technické v Praze, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky,
Jugoslávských partyzánů 1580/3, 160 00 Praha 6, Dejvice

Jak: Registrační formulář naleznete na webových stránkách institutu:
ZDE
Registrace bude probíhat od 1.10.2023 do 23.10.2023.
Vložné na konferenci činí 1950,- Kč, členové ČMA mají na vložné 20% slevu (po zadání hesla: člen ČMA)

 

Více informací naleznete zde.

 

Pozvánka v PDF.
 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.