Kdo je viníkem drahých potravin? Zemědělci? Producenti potravin nebo prodejci?
Ve čtvrtek 18. května proběhlo další z pravidelných setkání nejpočetnějšího klubu ČMA, a to Pražského manažerského klubu. Poslední…
Ve zličínské pobočce společnosti SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ se uspořádalo další pracovní setkání pražského Elite Klubu, jehož tématem byla zkušenost s implementací tzv. Agile managementu. Svůj pohled na tento nový systém řízení poskytli přední čeští manažeři různých oborů a zaměření. Přítomni byli například René Sion z nápojové společnosti Dallmayr, Manažerka roku 2019 Dana Šmejkalová, prezident Asociace vzdělávání manažerů v energetice Richard Vidlička, mladá talentovaná zakladatelka Institutu ekonomického vzdělávání Martina Bacíková či koordinátor programu XY-tranfer Vilém Vrba. Akci moderoval Ivo Gajdoš, předseda Pražského klubu ČMA.
Manažer rodinné firmy SIKO Tomáš Vala, jenž letos obdržel v prestižní soutěži Manažer roku titul Vizionář, na úvod představil účastníkům zkušenosti s Agile managementem ve své firmě. Následně se účastníci rozdělili do skupin a vyhodnotili přínosy a rizika tohoto nového systému řízení.
Klasický projekt je charakterizován pevně danými omezeními vyplývajícími z projektového troj imperativu. Tedy čas, náklady a rozsah projektu jsou základní (takzvaná tvrdá) omezení projektu.
Při agilním projektovém přístupu není rozsah projektu znám, protože jeho součástí je průběžné vymýšlení podoby produktu. Definice rozsahu projektu tak není vstupem, nýbrž jedním z výstupů projektu. Zadavateli to dává obrovskou flexibilitu, ale je nezbytné, aby byl aktivním účastníkem projektu. Agilita je tedy především způsob přístupu a změny postojů všech účastníků projektu i zainteresovaných stran.
Účastníci si z brainstormingu odnášeli cenné poznatky. Shoda panovala na tom, že pro zavedení Agile managementu je vždy zapotřebí lídr, kterého tento styl práce baví. „Měli jsme štěstí, že současný lídr projektu celý systém sám navrhnul. Na mě bylo celou věc napříč firmou podpořit nejen na startu, ale i ve fázi implementace, což bývá úplně nejtěžší.“ prohlásil hostitel akce Tomáš Vala.
Součástí společenské části programu Elite klubu byla také srovnávací ochutnávka Svatomartinských vín s Beaujolais Nouveau. Tentokrát mezi sebou svedla souboj dvě francouzská červená vína Beaujolais Villages s moravským Modrým Portugalem. Bílá vína byla zastoupena pouze Svatomartinským Muškátem moravským. Výsledky souboje byly velmi těsné a v letošním ročníku mladých vín zvítězila Francie nad Moravou. Someliér Vlastimil Otáhal to okomentoval slovy: „Dalo se očekávat, že při porovnávání červených a bílých vín vyhrají ta červená. Jelikož se soutěže nezúčastnila francouzská bílá vína, tak kontumačně určuji za vítěze v kategorii bílých vín Muškát moravský. U francouzských vín zabodoval nejvíce Beaujolais Villages Noveau.“
Ve čtvrtek 18. května proběhlo další z pravidelných setkání nejpočetnějšího klubu ČMA, a to Pražského manažerského klubu. Poslední…
Ve čtvrtek 18. května proběhlo další z pravidelných setkání nejpočetnějšího klubu ČMA, a to Pražského manažerského klubu. Třetí…