Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 23. 11. 2020

13. 11. – 21. 11. 2020

Jaromír Javůrek – “Manažer bohémů”

Elite klub České manažerské asociace má několik desítek kolektivních členů z různých oborů. Velmi nás těší, že se přidala také organizace ze sektoru, který si s managementem možná na první dobrou nespojíme – z kultury. Jaromír Javůrek řídí a vede Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka, jeden z nejstarších a největších festivalů u nás, už dlouho, zkušenostmi má víc než bohaté.

Pusťte si profilové video nejen o jeho pohledu na manažery současnosti, ale také o krásné hudbě a krizovém řízení v kultuře na facebook.com

 


Jaroslava Valová: Myslete na druhého v řadě

Krédo zakladatelky společnosti SIKO, držitelky ocenění Manažer roku 2013 Jaroslavy Valové, se propisuje do celé firemní kultury. Ale netvořila ji sama. Odráží desítky let života a stovky příběhů majitelů, zaměstnanců, zákazníků…

SIKO koupelny & kuchyně je kolektivním členem České manažerské asociace, jeho přístup k prezentaci firemní kultury je podle nás velmi srozumitelný a otevřený. Obsahuje spoustu zajímavých pohledů dovnitř firmy, zároveň ukazuje práci se zákazníkem a přemýšlení o budoucnosti.

Přehled všech firemních hodnot a Proč našeho kolektivního člena najdete na https://www.siko.cz/hodnoty

 


Češi bodují v žebříčku nejrychleji rostoucích technologických firem

České společnosti ovládly žebříček padesátky nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě. Do 21. ročníku soutěže Deloitte Technology Fast 50 CE se dostalo rekordních 21 českých technologických společností (o rok dřív 19).

Druhé místo obsadil logistický startup DoDo, třetí aplikace pro pronájmy nemovitostí UlovDomov.cz a čtvrtým je vyhledávač nábytku FAVI. Vítězem je polský výrobce balení na míru Packhelp. Letos se do středoevropského žebříčku přihlásilo 108 českých firem. Ocenění v různých kategoriích ve středoevropském regionu získalo 66 z nich.

Více informací na novinky.cz


Controlling – nástroj řízení podnikových procesů

Řešíte, jak a kde vznikají náklady vaší firmy? Chcete vaše náklady sledovat i řídit? Nemáte jasnou představu o tom, jaké nástroje jsou pro to vhodné? Controlling je důležitý nástroj řízení podnikových procesů. Využijte ho ve svůj prospěch.

Úspěšný controlling vám umožní snadno a pohodlně vyhodnotit ekonomické výsledky vašich podnikatelských činností a záměrů. Pomůže vám v předstihu nalézt a ovlivnit vývojové tendence hospodaření vaší firmy. Čím dříve zaznamenáte odchylku od plánované výroby a prodeje, tím dříve můžete pracovat na nápravě. Controlling je běžná součást finančního řízení firmy. Dnes se hojně setkáte také s moderním pojmem manažerské účetnictví. Controlling totiž navazuje na účetnictví, připravuje výkazy a návrhy pro strategické a operativní řízení a je také vstupní bránou do finanční analýzy.

Více informací na ipodnikatel.cz


MU, ČVUT a VUT založily nový ústav zaměřený na kyberbezpečnost

Tři přední české vysoké školy – Masarykova univerzita, České vysoké učení technické v Praze a Vysoké učení technické v Brně – se dohodly na prohloubení dosavadní spolupráce v oblasti kyberbezpečnosti a založily zapsaný ústav, CyberSecurity Hub. Kromě posílení společných odborných aktivit se zaměří také na podporu průmyslu a firem a evropskou certifikaci špičkových technologií v oblasti kyberbezpečnosti. Zakládací listinu ústavu podepsali zástupci vysokých škol 18. listopadu.

Nový ústav bude navazovat na společnou činnost svých zakladatelů v Národním centru kompetence pro kyberbezpečnost, kde spolupracují přední české výzkumné instituce a soukromé společnosti. Mezi první aktivity ústavu se zařadí vybudování evropského digitálního inovačního hubu či vytvoření speciální certifikační autority v oblasti kyberbezpečnosti.

Další informace najdete na nejbusiness.cz


ŠKODA AUTO: Nový vedoucí Řízení kvality

Společnost ŠKODA AUTO povolá Dr. Floriana Weymara k 1. lednu 2021 do pozice vedoucího Řízení kvality. Ve své současné pozici je tento promovaný strojní inženýr v české automobilce zodpovědný za vývoj celého vozu. V nové funkci vystřídá Franka Schreiera, který po své více než čtyřicetileté kariéře v koncernu Volkswagen odchází do důchodu.

Dr. Florian Weymar zahájil svou profesní činnost v koncernu Volkswagen po ukončení svých studií strojírenství v roce 1996. (…) Po svém povolání na pozici vedoucího Kvality výroby značky Volkswagen ve Wolfsburgu přešel Weymar v roce 2014 do společnosti ŠKODA AUTO do Mladé Boleslavi, kde do roku 2017 pracoval jako vedoucí Kvality celého vozu a poté jako vedoucí Vývoje celého vozu. Na pozici vedoucího řízení kvality společnosti ŠKODA AUTO nastoupí k 1. lednu 2021.

Více informací na dnoviny.cz

 


Václav Řehoř zvolen do vedení ACI Europe

Předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř byl zvolen členem evropské Rady ředitelů mezinárodního sdružení letišť Airport Council International [ACI Europe]. Ve tříletém funkčním období bude zastupovat region východní Evropy. Chce pozitivně ovlivňovat podobu letecké dopravy v Evropě.

Důraz klade na rychlou obnovu letecké dopravy. Prioritou zůstává bezpečnost letecké dopravy, ke které se přidává velký důraz na zdravotní bezpečnost. Zásadní roli bude hrát proces digitalizace. Ten posune evropská letiště ještě více k trendům 21. století. Důležité je i téma udržitelného rozvoje. Václav Řehoř působí ve vedení Letiště Praha od roku 2014. Je odpovědný za oblast bezpečnosti, řízení kvality a safety procesů, rozvoj technologií, letištní koordinace, auditu, řízení rizik a compliance, řízení lidských zdrojů, Corporate Governance a právních věcí.

Další informace na fintag.cz

 


Maďarské firmy jsou připraveny k obchodní spolupráci

Maďarsko je nejen krásná země pro naše turisty za lázeňstvím či gastronomií, ale také země s vysokou podnikatelskou kulturou. Chcete jednoduše najít vhodného partnera v Maďarsku a navázat spolupráci s tamními firmami? S prvními vašimi kroky vám pomůže česky hovořící vedoucí kanceláře CED pro ČR Árpád D. Velvéthy.

Celý rozhovor najdete na bankovnipoplatky.cz

Týdenní monitoring ČMA ve spolupráci se společností TOXIN.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter