Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 27. 12. 2020

21. – 27. 12. 2020

PDF verze

Slovo prezidenta ČMA Petra Kazíka k uplynulému roku

“Byl to rok velmi náročný, ale věříme, že jste složitosti doby zvládli bez větších ztrát, a hlavně ve zdraví. Snad jej můžete uzavřít s nadějí, že už se vše bude vyvíjet jenom lépe,” napsal v úvodu dopisu členkám a členům České manažerské asociace její prezident Petr Kazík.

Přesto šlo o rok, ve kterém se mnohé podařilo: asociace a její členové pořádali nebo se účastnili workshopů, konferencí a kulatých stolů; připomněli si 30 let trvání, pokřtili knihu; prezentovali svou činnost, úspěchy a úvahy na webu i sociálních sítích; vzdělávali se a podporovali.

Tradičně (i když v netradičním provedení) byli vyhlášeni MANAŽEŘI ROKU, naopak úplně nově bylo zahájeno vysílání Studia ČMA přinášejícího rozhovory s inspirativními osobnostmi. “Česká manažerská asociace se tak bude dále rozvíjet jako jedinečná profesní platforma pro komunikaci a podporu řídících pracovníků, jako pomocník v jejich orientaci v dnešním světě turbulentních změn, jako reprezentant a zastánce jejich oprávněných požadavků směřujících k podstatnému zlepšení kvality managementu, institucí a celkových podmínek pro udržitelný rozvoj naší země,” vzkazuje Petr Kazík.

Přejeme vám klidné sváteční dny a pevné zdraví!

 


Rozhovor s Liborem Witasskem, ambasadorem ČMA

Montovny kvalifikované lidi nepotřebují. Český průmysl, postavený na montovnách a levné pracovní síle, ale konzervuje špatný vzdělávací systém. Začíná to být problém, varuje krizový manažer Libor Witassek. Jeho slova dokreslují obraz českého vzdělávacího systému, jak o něm mluví i další moravskoslezský podnikatel Miloslav Cváček, člen Elite klub České manažerské asociace.

Celý rozhovor najdete na seznamzpravy.cz

 


Knížka, která pomáhá…

Poslední publikace profesora Milana Zeleného, jednoho z nejrespektovanějších českých ekonomů, by neměla ve vaší (ani žádné jiné manažerské) knihovně chybět. Jmenuje se Cesta k úspěchu: Trvalé hodnoty soustavy Baťa a odkazuje k myšlenkám a znalostem podnikatele světového formátu. Finance získané z prodeje knihy poputují na Letní podnikatelský kemp pro mládež z dětských domovů, které Nadace ZET pořádá už 5 let. Česká manažerská asociace je po celou dobu konání partnerem projektu.

Více informací na facebook.com

 


Vladimír Stehno vítězem v kategorii Služby soutěže MR 2019

Blahopřejeme předsedovi představenstva největší sítě maloobchodních prodejen v ČR! Vladimír Stehno se stal vítězem kategorie Služby v soutěži MANAŽER ROKU 2019.

Zeptali jsme se nejen, jak ve firmě podporují kreativní nápady a nakolik s jejich strategií “zamávala” pandemie. Zajímalo nás také, kam COOP družstvo HB směřuje.

Video s rozhovorem ke shlédnutí na youtube.com

 


127 podnikatelských organizací žádá vládu o kompenzaci

Hospodářskou komorou zastřešených 127 oborových podnikatelských svazů, unií, asociací, klastrů a řemeslných cechů, jejichž více než 25 tisíc členů zaměstnává 3,3 milionu zaměstnanců, dnes požádaly vládu, aby s Hospodářskou komorou otevřela diskusi o úpravě parametrů a sloučení kompenzačních programů do jediné podpory. Ta má být administrativně jednoduchá na straně podnikatelů i státní správy. Pomoc má řešit také problém, kdy stát kompenzuje jen část nákladů uzavřeným provozovnám, ale neřeší přežití podnikatelů. Situaci podle firem zhoršují celospolečenské mýty.

Více informací na nejbusiness.cz

 


Firmy využívající technologii Průmysl 4.0 jsou produktivnější

Technologie Průmyslu 4.0 jako robotizace, automatizace a umělá inteligence jsou klíčové pro další úspěšný růst firem v Česku. Podniky, které do těchto technologií už investovaly, získaly náskok před konkurencí jak v produktivitě práce, tak přidané hodnotě. Zaměstnancům díky tomu mohou vyplácet vyšší mzdy. Ukazuje to unikátní analýza dat z více než tisíce firem, kterou si nechal Svaz průmyslu a dopravy ČR zpracovat od výzkumného institutu CERGE-EI. Zavádění technologií Průmyslu 4.0 dává firmám výrazný náskok před podniky, které ve své digitální transformaci zaostávají. Investice do robotizace, automatizace a umělé inteligence vedou k rychlejšímu růstu produktivity práce a přidané hodnoty.

 

Více informací na nejbusiness.cz


Studie: rozhodování v českých podnikatelských rodinách

Průzkum se zaměřil na hodnocení klíčových aspektů rodinných podniků, ve kterých se významně odlišují od jiných organizačních forem podnikání. Těmi je překrývání tří zcela odlišných systémů – emocionálních vztahů v rodině, racionality podnikání a odpovědnou správou rodinného i podnikového vlastnictví. Kvalitní řízení rodinného podniku se pak promítne do úspěšného mezigeneračního předání.

Více informací o průzkumu najdete na amsp.cz

 


Navzdory koronavirové krizi chystá nové projekty. Doba si nás prověřila, říká majitelka luxusních butiků

Tamara Kotvalová je úspěšná podnikatelka, majitelka společnosti Carollinum. Prodává hodinky takových značek, jako je Rolex, Patek Philippe nebo Cartier. Navzdory koronavirové krizi chystá množství projektů – jedním z nich je i nová reklamní kampaň. Kromě jiných osobností je v ní i kardiochirurg Jan Pirk.

Celý rozhovor je dispozici na lidovky.cz.

 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.