Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 17. 5. 2021

10.05.-16.05.2021

Tadeáš Rulík

Dopravní podnik Ostrava* vypsal tendr na prvních 10 autobusů s pohonem na vodík

Dopravní podnik Ostrava (DPO) vypsal výběrové řízení na prvních deset autobusů s pohonem na vodík. Zahájil také přípravu stavby první vodíkové plničky. První vodíkové autobusy by v Ostravě měly jezdit v roce 2023. ČTK to sdělila mluvčí DPO Tereza Šnoblová.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.ekolist.cz


Bonatrans* nasadil systém pro správu dokumentů M-Files

Společnost Bonatrans Group, která je největším evropským výrobcem železničních dvojkolí, nasadila nový systém pro správu dokumentů.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.systemonline.cz


CSG zvýšil zisk před zdaněním a odpisy na 3,2 miliardy

Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group (CSG)*českého podnikatele Michala Strnada utržil v roce 2020 necelých 26 miliard Kč a dosáhl zisku před zdaněním a odpisy 3,2 miliardy korun. Oproti roku 2019 se jedná o růst ve výši osmi procent. Nejvíce k výsledkům přispěla automobilka Tatra Trucks.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.tyden.cz


V celém světě chybí základní surovina. Nedostatek plastových granulátů české firmy donutil omezit či dokonce zastavit výrobu

„Standardně byla dodávka plastového granulátu za 3–4 týdny. Dnes ale dostáváte termín na listopad. Plast není kde koupit a my nejsme schopni plnit zakázky. Materiál není nikde na světě. Máme v ruce naše potvrzené objednávky z února, které měly být v květnu, ale materiál nemáme,“ potvrzuje Jan Lát ze společnosti Beneš a Lát*.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.seznamzpravy.cz


Sítě internetu věcí antivirus nespasí, Češi vyvinuli účinnou ochranu

Včasné odhalení útoku na sítě internetu věcí (IoT) může znamenat záchranu před nepříjemnými následky. Antivirové programy přitom nestačí. Úkol vyřešili odborníci ze společnosti Flowmon Networks a Vysokého učení technického v Brně*, kteří spolu s partnery z Jižní Koreji vyvinuli nástroje pro monitorování i diagnostiku IoT

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.businessinfo.cz


V datových centrech i na Sibiři. Generátory olomoucké společnosti M.L.S. Holice *patří ke světové špičce

V odlehlých koutech planety, v Ghaně či na Sibiři, daleko od elektrické infrastruktury. Nebo v datových centrech Google či Microsoftu… Na zámořských lodích a mnoha dalších místech. Tam všude najdete generátory z Olomouce. Společnost M.L.S. Holice je vyrábí hned ve dvou fabrikách.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.olomouc.cz


Většina Čechů by chtěla na střechu solární panely

Úspora peněz a energetická soběstačnost. To jsou hlavní důvody toho, proč více než polovina Čechů zvažuje pořízení malých fotovoltaických elektráren na střechu svých domů. Přesto fotovoltaickou elektrárnu využívá jen pět procent Čechů. Podle údajů Solární asociace* bylo vloni na rodinných domech instalováno přibližně 4,8 tisíc malých střešních elektráren s celkovým výkonem 22,6 megawattů.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.faei.cz


ČMZRB*nabízí pomoc u projektů vedoucích k úsporám energie

V uplynulých letech se očekávalo, že pro následující roky bude mnohem méně evropských dotací na realizaci různých projektů. Nyní je zřejmé, že prostředků by mělo přijít z různých evropských programů o dost více, to se týká i projektů v oblasti úspor energie a dalších infrastrukturních projektů.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: City PH Publishing – Pro města a obce


Odvaha i touha mít svěřence na olympijských hrách spojují ženy v mentoringovém programu

Jaká nejzajímavější témata spojují ženy, které se zapojily do pilotního mentoringového programu Komise rovných příležitostí ve sportu Českého olympijského výboru? Tak například: snaha se vzdělávat, odvaha, ctižádostivost, touha inspirovat ostatní a pomáhat jim, ochota a vůle opustit komfortní zónu. Programem účastníky provedla jeho zakladatelka Muriel Anton*, první přednášku pro ně měl mentální kouč Jan Mühlfeit**.

* Vítězka soutěže Manažerka roku 2009
** Vítěz soutěže Manažer roku 1999

Zdroj: www.olympijskytym.cz


Slabé výsledky skupiny ČEZ za první kvartál. Navzdory růstu cen elektřiny zisk padá

Podle vyjádření generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše* jsou výsledky hospodaření za první čtvrtletí v souladu s očekáváním. „Jsem rád, že navzdory pokračujícím rizikům spojených s covid-19 mohu potvrdit celoroční výhled EBITDA Skupiny ČEZ na úrovni 57 až 60 miliard korun.“

*Vítěz soutěže Manažer roku 2014

Zdroj: www.ekonomickydenik.cz


Výrobní kolotoč se zadrhnul. Chybí materiál, firmy se chystají na nejhorší

„Situace je šílená, nikdy jsem nic podobného nezažila. Máme objednanou dodávku materiálu, potvrzenou z února a teď nám napíšou, že ji ruší, a pokud ji chceme objednat znovu, je cena o 70 procent výš,“ říká Radka Prokopová*, spolumajitelka firmy Alcaplast.

*Vítězka soutěže Manažerka roku 2015

Zdroj: www.seznamzpravy.cz


Podpory pro malé a střední podniky jsou velkým tématem, říká Josef Kratochvíl*

Záměrem je podpořit význam vnímání Duševní vlastnictví v podnikání a náležitá péče o ně představuje velký potenciál v hodnotových žebříčcích firem. Jedinečnost, kterou zatím ne každý podnikatel doceňuje. O tom, co všechno v současné době Úřad průmyslového vlastnictví pro podnikatele dělá a chystá, hovořil jeho předseda Mgr. Ing. Josefem Kratochvíl, Ph.D..

*Finalista soutěže Manažer roku 2019

Zdroj: www.iprosperita.cz


Příjem menších poštovních zásilek do EU se prodraží. Důvodem jsou nová celní pravidla

Počet poštovních zásilek ze zemí mimo EU, které podléhají celnímu řízení, se od července až ztrojnásobí. Důvodem jsou nová unijní pravidla, podle kterých je nutné i za zásilky s hodnotou do 22 eur odvádět DPH. „Změny v DPH nejsou českým patentem, jedná se o unijní rozhodnutí,“ uvedl generální ředitel České pošty Roman Knap*.

*Finalista soutěže Manažer roku 2019

Zdroj: www.ct24.ceskatelevize.cz


Antikváři všech krajů, spojte se! Vyhledávač nabízí dva miliony použitých knih

Vyhledávač knih z druhé ruky je na světě. Když už se nepovedlo zařadit secondhand literaturu na heureka.cz nebo zboží.cz, vymysleli tvůrci fungl novou platformu UlovKnihu.cz.

Službu teď navíc zjednoduší samoobslužné Z-boxy, které zvětší možnosti zpětného odběru zboží včetně použitých knih.

Podle Milana Šmída*, marketingového ředitele skupiny Packeta, která vlastní Zásilkovnu, je cirkulární retail potenciálně miliardový trh.

*Finalista soutěže Manažer roku 2019

Zdroj: www.forbes.cz


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter