Ze zákulisí MR22: Jak tvořit nové cesty? Nejen o tom ví své Simona Myslikovjanová, finalistka 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

ČMA 12. 8. 2023

Česká manažerská asociace, která letos oslavila krásných 33 let, je platformou pro sdružování profesionálů – manažerů a leaderů. Ti se na chodu organizace podílejí skrze kluby a jejich předsedy a my jsme rádi, že Vám dnes můžeme představit Ing. Simonu Myslikovjanovou, Ph.D., MBA, MBE, CEO své vlastní firmy SiMyCo, která vede a řídí úspěšně i další týmy různých odvětví, a to v pozici výkonné ředitelky HR&Interim, Supervisorky. Paní Myslikovjanová působí také jako předsedkyně Klubu vzdělávání manažerů, ale zejména jako finalistku 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU.  Paní Myslikovjanová byla do soutěže nominována jak svými klienty, tak i spolupracovníky, a to do kategorie Služby

Simonu Myslikovjanovou jsme vyzpovídali třemi nesoutěžními otázkami, díky kterým Vám tuto manažerku s radostí představujeme.

 


 

  • V jaké historické době byste chtěla být manažerkou a proč? 

Každá doba má svá pro a proti. Vést a řídit týmy v současnosti mě naplňuje. Tuto dobu vnímám jako dobu velkých příležitostí, výzev i nečekaných situací, jako byla např. pandemie COVID 19, která nás nemile překvapila. Museli jsme se všichni
s touto situací vypořádat. Má rada zněla: „Neplýtvejme časem a přestaňte čekat, až to přejde,” doporučovala jsem všem: „Pracujte s tím tak, jako by to již nikdy nemělo odejít.“ Naučme se tvořit nové situace, nové bezpečné cesty.


 

  • Jaký životní okamžik Vás posunul nejdále?

Před 13lety, kdy jsem přežila svoji smrt. Bylo to v době, kdy jsem ředitelovala 4*hotel, a kdy jsem si mimo jiné myslela, že jsem na vrcholu své kariéry. V tu noc, když mě odvážela RZS, mi lékaři dávali na přežití 5 %. Naštěstí to byla jen prognóza a vše dopadlo dobře. Ihned jsem se mohla vrátit do pracovního procesu.

Když nad tímto okamžikem přemýšlím retrospektivně, jsem za něj vlastně ráda. Posunul mě dál, přinesl nové příležitosti, výzvy, nová setkání a nové pracovní možnosti.

Když jsem ležela na JIPu, uvědomila jsem si, že mě tělo zastavilo. Vše kolem mě pípalo, byl kolem mě velký shon – lékařů, sestřiček a ošetřovatelek. Začala jsem vnímat jsem své tělo, ale nepotřebovala ho. Zhluboka jsem dýchala, poslouchala svůj vnitřní hlas. Hledala jsem v sobě koncentraci. Pak přišel ten klid ve mně, pocit, že to zlé je pryč a že jsem v jiné, lepší dimenzi bytí.

Tato životní situace mi pomohla změnit nastavení mysli a regenerovat se na psychické i fyzické úrovni. Uvědomila jsem si svoje hodnoty a začala si vážit sama sebe a života. Neboť jsem skutečně bojovala o život. A to mě vedlo k tomu, abych pomáhala i ostatním. Cítila jsem jistý způsob satisfakce.

Tento životní okamžik ve mě vyvolal ještě větší hloubku empatie a porozumění. A z toho vyplývá má současná náplň práce: „Naplňuje mě pomáhat druhým a být užitečná. Činit jedince a týmy šťastnými, spokojenými a profitabilními. Žít s nimi jejich příběh, kdy se stávám součástí jejich týmů, spolupracuji s nimi, zajímám se o jejich pracovní záležitosti. A je jedno, zda jsem např. v trupu letadla, u operace plíce, na JIPu či na traktoru. Anebo klasicky v obchodním týmu. Jsem tam, kde je potřeba.


 

  • Na co byste jako hodnotitelka soutěže dávala největší důraz při výběru MANAŽERA ROKU?

V hodnocení osobnosti manažera by se měly zohlednit všechny faktory, čímž mám na mysli praxi, znalosti, dovednosti, zvládání krizových situací, komunikaci, přínos pro společnosti či manažerské schopnosti. A také jeho lidskost a autentičnost.


Motta na závěr: 

Životní motto „PER ASPERA AD ASTRA“
Pracovní motto „Uprostřed problémů leží příležitosti“

Články, které o paní Myslikovjanové vyšly:

https://innovation-magazine.cz/dalsi-uspech-simony-myslikovjanove-profi-hr-awards-2023-miri-do-liberce/  

https://innovation-magazine.cz/autenticka-business-zena-uspesne-posouva-firmy-i-jednotlivce/  

https://innovation-magazine.cz/pribeh-uspechu-naleza-ta-nejlepsi-reseni-a-uspesne-stmeluje-tymy/  

https://www.iprosperita.cz/z-nasich-rozhovoru/11782-ziji-s-tymy-jejich-pribehy-a-hledam-ta-nejlepsi-reseni

 

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na setkání v nádherném Empire Hall, kde se setkáme společně s dalšími finalisty letošního ročníku,

Česká manažerská asociace

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter