Setkání EKP otevřelo dveře jak do slévárenského podniku BENEŠ a LÁT, tak i do dalších tematik

Elite Klub Praha 2. 2. 2023 5 min

Česká manažerská asociace se jako jediná asociace v České republice se zaměřujeme na manažery, podnikatele, lídry bez ohledu na profesi. Našim hlavním posláním je působit na rozvíjení odborných schopností manažerů, včetně jejich schopnosti vést pracovní týmy. I z tohoto důvodu pořádáme pro naše členy nejrůznější setkání, workshopy, benchmarkingy, apod.

„ELITE klub Praha při svém lednovém setkání otevřel již 3. rok svých aktivit. 7. setkání u čerstvého vítěze soutěže MANAŽER ROKU, Jana Láta /předseda představenstva BENEŠ a LÁT a.s./, přilákalo 12 manažerů, kteří při komentované prohlídce slévárenského závodu na hliník nestačili sledovat veškeré informace našeho průvodce,“ řekl Ivo Gajdoš, předseda ELITE klubu Praha.

Akce se účastnil i předseda Klubu Manažerů roku profesor Vladimír Mařík. „V úvodním vystoupení prof. Vladimíra Maříka jsme diskutovali k problematice státních dotací, které by měly být velmi cílené a sofistikované. Ale stát musí vytvořit vědecko-výzkumnou základnu pro transformaci průmyslu. A to není podpora průmyslu 19. století, ale to je digitalizace, robotizace a zavádění umělé inteligence. Jinak si naše teoretické vědecké články přečtou všude ve světě a uplatní dřív, než například v Poříčanech nebo Mladé Boleslavi,“ doplnil Ivo Gajdoš.

/Zajímá Vás, jaká je situace z pohledu místopředsedy vlády zaměřená na vědu, výzkum a inovace? Pak se můžete těšit na další článek od profesora Maříka./

Vývoj a vznik rodinné firmy BENEŠ a LÁT a.s.

„Setkání bylo příjemné, přivedlo k nám do slévárny kolegy z mnoha různých odvětví s různým náhledem na svět a různou životní zkušeností. Potěšil mě zájem o naši společnost a přístup, který volíme směrem k rozvoji, inovacím a spolupráci s akademickou sférou. 

Spolupráci s akademickou sférou ostatně hned v úvody vyzdvihl pan profesor Mařík, který krátce připomenul propojení naší společnosti, naší dceřiné společnosti CARDAM a CIIRC při ČVUT v rámci realizace ochranné polomasky RP-95M, kdy skutečně od nápadu po 3D tištěný prototyp  na CIIRC utekly jednotky dní a následně jsme dokázali z 3D prototypu realizovat sériovou výrobu v jednotkách týdnů, abychom dokázali na trh dostat ochrannou pomůcku pro první linii v době, kdy se čekalo na dodávky jakýchkoliv pomůcek proti covid nákaze,“ řekl Jan Lát a dále dodává: „Setkání ale také otevřelo otázky, nad kterými se chceme dále setkat, jako jsou budoucnost financování výzkumu a vývoje, podpora prostředí motivujícího ke spolupráci vědy a průmyslu, či preferovaná odvětví pro dlouhodobou udržitelnost českého podnikatelského prostředí.

Bylo za mne velmi přínosné, že zazněly různé pohledy na aktuální situaci průmyslu v ČR – i když s některými nesouzním, tak je respektuji, protože byly argumentované a korektní argumentace dává právě základ pro další hledání společných cest a zformulování oficiálního stanoviska ČMA.“

Společnost BENEŠ a LÁT a.s. nezapomíná ani na společenskou odpovědnost, a to příkladem:

  • využívá zelenou energii + dobíjecí stanice,
  • Slévárenská miniakademie = rozvoj dovedností týmu,
  • zaměstnává osoby se zdravotním postižením,
  • a další. Více naleznete níže v přiložené prezentaci Jana Láta

 

 

Děkujeme za příjemně a hodnotně strávené odpoledne a těšíme se na další setkání,

Česká manažerská asociace

Prezentace Jana LátaVideospot ze setkáníFotogalerie
 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter