O klubu
S téměř dvěma stovkami členů je klub nejpočetnějším v ČMA a také nejstarším, za sebou má 28 let úspěšných aktivit a pravidelných setkání, která dokážou zaujmout. Každý třetí čtvrtek v měsíci se tak klub věnujeme aktuálním tématům s odborníky a zajímavými lidmi z rozličných oborů. V jeho čele od samotného založení stojí Ivo Gajdoš, předseda klubu a také viceprezident ČMA. „Klub představuje platformu s velkým tvůrčím potenciálem, čehož si cením já sám i naši členové. Navíc považuji každé klubové setkání za užitečnou myšlenkovou křižovatku,“ říká.
Poslání
Aktivity
Počátkem roku 2020 klub využil synergie s Klubem vzdělávání manažerů, vzhledem k blízkým tématům obou klubů. Ovšem vládní opatření výrazně omezila plánované aktitivity, v roce 2020 se podařilo uspořádat alespoň několik z nich:
- Diskuse s odborníkem Adamem Čížkemna téma globální trendy ve vzdělávání. Prezentace, která je k dispozici na webu ČMA, vyvolala bouřlivou debatu účastíků. „Nechme lidi dělat, ať nás překvapí. Příliš detailní rozhodování zpomaluje fungování firmy, “tvrdí Čížek, který působil na pozici ředitele rozvoje lidí v Plzeňském Prazdroji ČR a na Slovensku a nyní pracuje v Kooperativě. Podle Čížka je svět mnohem nepředvídatelnější, firmy se už nemohou spolehnout na dlouhodobé strategie a personální politiku, velké firmy předpokládají, že u nich pracovníci zůstanou dva až čtyři roky.
- Na téma navázal při další akci Peter Chrenko z PwC s tím, že řada stávajících profesí zanikne a že vzniknou nové. Palčivé je to, zda zaměstnavatelé dokáží své lidi na změny připravit. S pomocí Petera Chrenka vznikla platforma PwC-ČMA-CBCSD zaměřená na upskilling. Slibnou iniciativu vyhlášený nouzový stav odsunul.
- Hudba a manažeři v covid časech bylo příjemné klubové setkání za účasti hudebních celbrit jako je Pavel Šporcl, Jan Smigmator, dlouhodobě spolupracující s ČMA, mj. podporuje Letní podnikatelský kemp pro mladé ze sociálně znevýhodněného prostředí, Miloš Filip, zakladatel vzdělávacího programu Technické školky a předseda představenstva Prefa Kompozity a vysokoškolský pedagog a manažer, nyní ředitel Výzkumného ústavu veterinárního lékařství Alfred Hera. Umělci a hudebníci se podělili o své zkušenosti hledání nových forem kontaktu s posluchači a diváky, kdy se sami vypořádat museli se situací, současně se ukázala výrazná potřeba krizových manažerů v hudební branži.
„A co dál? Připravili jsme studio ČMA, do kterého jsme již přenesli některá klubová setkání a další virtuální diskuse s výjimečnými osobnostmi. Pražský manažerský klub bude i roce 2021 představovat různorodá témata z oblasti managementu, nových trendů a životního stylu. Zároveň budeme zvát výherce soutěže MANAŽER ROKU a budeme s nimi diskutovat o budoucnosti jejich firem i ekonomiky naší země,“ uvádí Ivo Gajdoš.
Ing. Ivo Gajdoš
předseda klubu
Zkušený manažer, který působil u zahraničních firem v pozici CFO. Je zakládajícím členem ČMA a od roku 2013 jejím viceprezidentem a výkonným ředitelem. Koordinuje činnost klubů ČMA a řeší zahraniční vztahy. Je předsedou Pražského manažerského klubu od jeho založení v roce 1991. Spolupracuje aktivně s Českou podnikatelskou radou pro udržitelný rozvoj, na jejímž založení se významně podílel.