Art Klub ČMA, aneb Když se business setká s kulturou

ČMA 30. 1. 2024

O tom, že témata, která Česká manažerská asociace (ČMA) nabízí a předkládá svým členům, nemusí být nutně pouze z oblasti „businessu“ se mohli přesvědčit účastníci prvního setkání nově založeného Art Klubu. To se uskutečnilo 18/1 za hojné účasti členů a příznivců ČMA. Tématem setkání a předmětem zajímavé diskuze byly filmová hudba a investice do umění.

O čem je současná filmová hudba, jak vznikají hudební nápady, jaké jsou aktuální hudební trendy a zejména jak přiblížit vážnou hudbu širšímu publiku o tom byla debata s DJ, klavíristou a skladatelem filmové hudby Karlem Havlíčkem. Setkání s ním bylo doplněné projekcí z jeho koncertu v pražském O2 univerzu, kde proběhl koncert jeho hudby v úpravě pro symfonický orchestr. To, že příběh úspěšného hudebního skladatele, který se prosadil nejenom u nás, ale také v USA, byl zajímavý, svědčila následná čilá debata, kterou moderoval Vadim Petrov, člen prezídia ČMA.

Miroslav Turčín z WOOD & Company oslovil účastníky setkání s tématem aktuálních trendů v umění s businessovou linkou. Jedním z trendů, které jsou na trhu zřejmé, jsou investice do uměleckých děl prostřednictvím širší skupiny investorů, kteří získávají část (fragment) investičního díla. Lídrem v této oblasti je Portu Gallery (součást WOOD & Company), která jako první online investiční galerie umožňuje široké veřejnosti investovat do unikátních předmětů s historickou nebo sběratelskou hodnotou. Představil také dále historii a příběh uměleckých plakátů Alfonse Muchy (jádro sbírky bylo vytvořeno sběratelem a tenistou Ivanem Lendlem), která je rovněž součástí investičního portfolia Portu Gallery.

 

Jelikož chce Art Klub být aktivní nejenom v rámci akcí, které sám pořádá, zprostředkoval následně svým členům pozvání na akci WOOD & Company, která představila dílo a životní příběh Alfonse Muchy na eventu pořádaném v Obecním domě.

Chci se stát členem Art klubu ČMA
 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter