Ze zákulisí MR23: Za zdmi úspěchu, aneb pohled do světa managementu s Jaroslavem Řasou, finalistou MANAŽERA ROKU 2023

ČMA 9. 4. 2024

Díky soutěži MANAŽER ROKU máme jedinečnou příležitost nahlédnout do světa úspěšného managementu a podnikatelského vizionářství. Naše pozornost se dnes upírá k osobnosti, která nejenže přetváří současnou manažerskou scénu, ale posouvá ji dál za hranice očekávání. Jedním z finalistů letošního ročníku soutěže je pan Jaroslav Řasa, CEO společnosti ABRA Software. Jeho jméno není v tomto světě neznámé – je symbolem inovace, odvahy a vize. Společnost ABRA Software se zapsala do historie jako průkopník v oblasti softwarových řešení, a to nejen na domácím trhu, ale i v mezinárodním měřítku.

Pana Řasy jsme se zeptali na tři nesoutěžní otázky, díky kterým Vám tohoto manažera můžeme blíže představit.

  • Jaké intuitivní rozhodnutí jste kdy učinil a projevilo se jako skvělá manažerská volba?

Sázka na některé lidi, kteří někdy neměli kvalifikaci, zkušenost nebo jiný „objektivní“ důvod, proč je do dané funkce postavit a přesto byli skvělí.

 

  • Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenal a považujete jej za pro Vás inspirativní?

Inspiraci hledám u zahraničních společností. V mém oboru je to nekompromisní přechod poskytovatelů podobných aplikací na subscription model poskytování aplikací, kdy se od vlastnictví přechází k pronájmu. Je to inspirativní z pohledu výsledků firmy a zároveň to zlepšuje vazbu se zákazníkem.

 

  • Čím byste se živil, kdybyste nebyl manažer?
Vystudoval jsem kybernetiku na ČVUT, to bylo začátkem 90. let, věnovali jsme se umělé inteligenci, konkrétně neuronovým sítím. To by mě bavilo i dnes. Kdybych tedy neřídil lidi a nestavěl firmy, věnoval bych se vědě. Anebo architektuře – rád vdechuji starým stavbám nový život, nedávnou jsme se ženou (Monika Vondráková, ředitelka Nadace Neuron, pozn. redakce) například zrekonstruovali byt v Kolektivním domě v Litvínově a máme rozpracované další stavební projekty.
Motto na závěr:
„Nenapodobovat, být v čele!“ (T. Baťa.)
 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter