Ze zákulisí MR23: Představujeme vám Lenku Průšovou, finalistku soutěže MANAŽER ROKU 2023

ČMA 29. 2. 2024

Foto: Lucie Robinson

V letošním ročníku celorepublikové soutěže MANAŽER ROKU 2023 vstupuje do světla pozornosti paní Lenka Průšová, Chief Operating Officer (COO) společnosti CB21 Pharma, s.r.o. Tato vážená manažerka se v letošním roce rozhodla nejen pomyslně zabojovat o ocenění MANAŽER ROKU 2023, ale také s cílem zvítězit v kategorii o Cenu COO, CHRO, HR. Tímto svým krokem nám paní Průšová otevírá bránu do zákulisí této prestižní soutěže, kde bude odměřována excelence v řízení, inovacích a lidských zdrojích. Tři nesoutěžní otázky, na něž ochotně odpověděla, nám přináší pohled do myšlenek a filozofie, které ji vedou k vynikajícím výsledkům v oblasti manažerského umění.


 

Jaké intuitivní rozhodnutí jste kdy učinila a projevilo se jako skvělá manažerská volba?

13. září roku 2016 jsem poprvé v životě potkala špičkového vědce, chemika Jana Storcha. V té době působil jako vedoucí vědecký pracovník na Ústavu chemických procesů AV ČR, já byla vývojářkou kosmetiky ve společnosti Ryor. Po dvou společně strávených hodinách jsem ho požádala, aby se mi podepsal na ubrousek. Trochu se tomu podivil. „Až jednou dostanete Nobelovu cenu, bude stát majlant,“ řekla jsem mu tehdy a dodala: „No a kdybyste ji náhodou nedostal, založíme spolu firmu a změníme svět. Ubrousek si vystavíme v zasedačce a budeme mít historku pro novináře.“

Společnou firmu jsme s Janem Storchem založili v roce 2018. V roce 2021 jsme si jako první na světě registrovali zdravotnický prostředek s obsahem nepsychotropních kanabinoidů. V Evropské unii dosud nikdo jiný značku CE pro takový zdravotnický prostředek nemá. K dnešnímu dni máme s dr. Storchem společně podané tři patentové přihlášky na přípravky v oblasti stomatologie, psychiatrie a gynekologie. Během osmi let společné práce jsme neměli jedinou zásadní profesní neshodu. Vybrat si společníka po dvou hodinách od seznámení byla zatím nejšťastnější a nejvýznamnější „akvizice“ mé kariéry – intuice mě tehdy vedla naprosto neomylně.

Od původního plánu z roku 2016 jsme se odchýlili v jediné věci.

Podepsaný ubrousek nemáme v zasedačce, ale ve firemním trezoru.

 

Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenala a považujete jej za pro Vás inspirativní?

Firmě GW Pharmaceuticals se povedlo po přibližně 20 letech práce registrovat léčivo – Epidiolex (2020), které rovněž obsahuje kanabinoidy. O registraci léčiva se nyní budeme ucházet také. Tento nesmírně náročný a složitý proces je ještě o jeden stupeň výš než kategorie zdravotnických prostředků. Pevně věřím, že budeme rychlejší než společnost GW Pharmaceuticals. Aspoň o polovinu.

Foto: Josef Kubíček

Čím byste se živila, kdybyste nebyla manažerka?

Byla bych formulátorkou kosmetiky na volné noze. S velkou pravděpodobností bych psala receptury pro jiné subjekty na zakázku. Odjakživa vím, že jsem obtížně zaměstnatelná, protože mám tendence být svou paní.


Motto na závěr:

Požehnaná budiž nevědomost. Kdyby člověk věděl, do čeho jde, když začíná podnikat, možná by si koupil karavan a odebral se do lesů žít z prány.

Foto: Daniel Zahrádka

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.