Ze zákulisí MR23: Manažerská intuice a inspirace: Rozhovor s Petrem Milatou

ČMA 8. 4. 2024

Vítáme vás u rozhovoru s panem Petrem Milatou, CEO společnosti Beznoska, s.r.o., jehož manažerské dovednosti a intuice vytvářejí základ jeho úspěchu. Pan Milata nám otevře dveře do svého manažerského světa a podělí se o své zkušenosti s intuitivními rozhodnutími, která se osvědčila jako klíčová pro efektivní řízení. Zároveň se zaměříme na jeho pohled na inspirativní prvky konkurence a na to, co ho motivuje k neustálému rozvoji.

 

  • Jaké intuitivní rozhodnutí jste kdy učinil a projevilo se jako skvělá manažerská volba?

Osobně si myslím, že manažer tyto intuitivní rozhodnutí činí každý den několikrát. Pro ne je intuice poměrně zásadní pro mé fungování. Obecně ji nejvíce využívám při jednání s lidmi, tedy i při přijímání nových kolegů na zásadní pozice v rámci firmy. Ukazuje se, že mne intuice v zásadě nezklamala, jelikož máme skvěle fungující tým profesionálů, kteří se o sebe mohou navzájem opřít.

  • Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenal a považujete jej za pro Vás inspirativní?

Dlouhodobě se i na konkurenci (myslím zejména globální konkurenci) líbí, jak pracuje na marketingovém poli. Jak umí pracovat s příběhy a umí prodat svou práci a přednosti. Tady si myslím, že se máme ještě hodně co učit. I když jsme v oblasti technické a kvalitativní více než konkurenceschopní, tak co se týká schopnosti se prodat, tam ještě malinko pokulháváme. A pokud bych měl vypíchnout jednu technickou věc, tak je to určitě zapojení 3D-tisku do standardizované produkce.

 

  • Čím byste se živil, kdybyste nebyl manažer?

Tak to je velmi těžká otázka. Jelikož mé představy o tom čím budu, se během let samozřejmě zásadně měnili. Od dětských let, kdy jsem chtěl být popelářem anebo kosmonautem, přes pilota stíhacího letounu (film TOP GUN) až do studentských let kdy jsem se věnoval studiu práva, které jsem však nedokončil. Nejspíše bych tedy byl právníkem a možná se k tomu věnoval trenérské činnosti, která mne vždy bavila, na tu už bohužel nyní nezbývá žádný čas.


Motto na závěr:

„A Boss has the title, a leader has the people.“

(Simon Sinek)

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter