Ze zákulisí MR23: Manažerská intuice a inspirace – rozhovor s Danielem Digoněm, finalistou soutěže MANAŽER ROKU 2023

ČMA 28. 3. 2024

V rámci postupného představování soutěžících vám dnes přinášíme poutavý rozhovor s Danielem Digoněm, generálním ředitelem společnosti Atalian CZ, s.r.o., který se řadí mezi finalisty letošního ročníku, a to jak v souboji o titul MANAŽER ROKU 2023, tak i o cenu v kategorii CEO. Své zkušenosti z manažerského světa s námi sdílí prostřednictvím zajímavých pohledů na roli intuice v rozhodování, inspirace z konkurence a svých osobních zálib, které by ho zavedly na mořské vlny, kdyby nezvolil cestu manažera. Nahlédněte s námi nejen do zákulisí soutěže, pomyslně zatáhněte kotvy a společně s Danielovými podnětnými příběhy objevujme tajemství úspěšného vedení a nezbytností života mimo korporátní sféru.


 

  • Jaké intuitivní rozhodnutí jste kdy učinil a projevilo se jako skvělá manažerská volba?

Intuici vnímám jako výsledek zkušenosti. Je důležitá, ale ne na prvním místě. V manažerském řízení se snažím v první řadě zavádět systém a být v něm konzistentní. Až po nějaké době přijde na řadu intuice.

Intuicí se často řídím při výběru svých nejbližších spolupracovníků. Určité věci cítíte již od prvního momentu. Je to kombinace drobných faktorů, tj. řeč těla, energie, podání ruky, pokora nebo styl oblečení. Také osobní hodnoty. Na 90% funguje, že pocit, který mám po prvním setkání, nezklame. Takto jsem si před 2 lety vybíral i své nové kolegy. Jsme spolu dodnes a tvoříme skvělý tým, který se navzájem podporuje a inspiruje. Je to výsledek zkušenosti, kterou sem nasbíral za více než 20 let manažerské praxe. Měl jsem štěstí i na to, že jsem pracoval v různých týmech a  potkal velké množství spolupracovníků.

  • Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenal  považujete jej za pro Vás inspirativní?

Například vybudování inovačního centra ve spolupráci s konkrétním klientem, v jeho prostorech. Je to skvělý model, kdy můžete na půdě klienta prezentovat v praxi svá řešení a inovace. K tomu prohlubujete spolupráci a zvyšujete vzájemnou důvěru.

Podporuji setkávání s konkurenty v rámci oborových a business klubů. Je to místo, kde můžeme spojit síly a posouvat celý obor kupředu i zlepšovat prostředí kolem sebe a vést zajímavé diskuse. Když se potkáme s konkurenty ve výběrovém řízení, tak se samozřejmě nemáme rádi, protože jsme soupeři a chceme druhého porazit. Mimo výběrová řízení sleduji konkurenci právě jako zdroj inspirace. Našim cílem je být lídrem trhu, a to znamená být inspirací pro ostatní. V našem oboru i mimo něj.

 

  • Čím byste se živil, kdybyste nebyl manažer?

Žil bych u moře nebo jezera a měl bych vlastní loď s kajutou. Měl bych malou kancelář a organizoval výlety na lodi za zážitkovým rybolovem na udici nebo potápěním. Zároveň bych u svých klientů zvyšoval informovanost o rybolovu a nutnosti chránit vodní svět. Již od tří let chytám ryby a odmala se věnuji vodním sportům. Nejdřív windsurfing, teď kitesurfing nebo freediving. Fascinuje mě vše, co je spojeno s vodou. Je to krásný svět, nebezpečný a křehký. Při potápění jsem měl možnost vidět barevné, ale i mrtvé korálové útesy. Plul jsem s hejnem delfínů a mantou, ale také viděl mořské dno pokryté odpadky.


Motto na závěr:

„Všechno je v hlavě“

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter