Ze zákulisí MR23: Finalistka soutěže Manažer roku 2023 – Gabriela Hrbáčková

ČMA 7. 5. 2024

„Co chceš, to můžeš a když všichni mluví o nemožnostech, hledej možnosti.“

 

Některé mé nápady se v začátcích tváří jako bláznivé,“ říká Gabriela Hrbáčková, generální ředitelka personální agentury Hofmann Personal. Za důležité pro úspěch firmy považuje mít kolem sebe skvělé spolupracovníky a vzájemnou důvěru, bez které by řada nápadů nemohla vůbec vzniknout.

Jaké intuitivní rozhodnutí jste kdy učinila a projevilo se jako skvělá manažerská volba?

Myslím, že se intuitivně obklopuji skvělými spolupracovníky, kteří jsou ochotni se podílet na všech nápadech, s nimiž přicházím, a ty se někdy úplně v začátcích tváří jako bláznivé. Jako třeba intuitivní rozhodnutí, že budeme nabírat kandidáty z celého světa a loni jsme již pro naše klienty procesovali kandidáty 55 národností.

Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenala a považujete jej za inspirativní?

Konkurenci samozřejmě sleduji a moc si vážím té korektní, která dodržuje všechny legislativní zákony a dbá na své zaměstnance. A z těch největších inspirací – jsou to určitě zajímavé konference, které pořádají např. Evolve! Summit nebo využívané technologie v sourcingu, tam se určitě máme ještě co učit. My zase naopak hodně šlapeme do technologií pro zefektivnění školení, např. vstupního balíčku (onboarding, bezpečnost práce, požární ochrana…), tak aby HR manažeři mohli svůj čas využívat co nejvíc efektivně a školení za ně dělal jejich AI Avatar, klidně v 5 či více jazycích. Nejen, že ušetří čas, ale zaručí, že všichni zaměstnanci vždy dostanou naprosto stejné informace, a navíc v jejich rodném jazyce.

Čím byste se živila, kdybyste nebyla manažerkou?

Trochu si myslím, že bych ve finále stejně sklouzla do manažerské pozice. Už od mládí mě bavilo organizovat výlety, Majáles, čí školní zájezdy. Ale možná by mě i bavilo vytvořit takový odpočinkový svět pro maminky, kde by je celý den někdo hýčkal (zábaly, masáže, sauny, cvičení, zdravé jídlo), ale zároveň by se jim postaral o děti aktivním způsobem (hry, tvoření, stavění, ale třeba i různé kroužky a vše na jednom místě). To by se mi moc líbilo.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter