Ze zákulisí MR23: Finalistka soutěže Manažer roku 2023 – Pavlína Zelenková

ČMA 9. 5. 2024

„Co Tě nezabije, to Tě posílí.“

 

„Umět udělat nepopulární rozhodnutí k manažerské profesi zkrátka patří, časem se ale projeví jako skvělá volba,“ říká předsedkyně představenstva společnosti ZS VYSOČINA, a.s., Pavlína Zelenková.

Jaké intuitivní rozhodnutí jste kdy učinil a projevilo se jako skvělá manažerská volba?

Velmi záhy po svém nástupu jsem se přesvědčila, že k naší práci patří i velmi nepříjemná a nepopulární rozhodnutí. Ostrý názorový střet dvou kolegů, dvou generací, na způsob a organizaci práce měl velmi negativní dopad na fungování střediska, potažmo celé firmy. I když hlava velela jasně – nechat vše při starém, zvolit zkušenosti a jistotu, intuitivně jsem věděla, že pokud se chceme posunout vpřed, je právě teď vhodná příležitost. A i když z lidského hlediska to pro mě bylo velmi obtížné rozhodnutí, po pracovní stránce se to projevilo jako skvělá manažerská volba.

Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenala a považujete jej za inspirativní?

Naše společnost působí jako zemědělský prvovýrobce a je součástí koncernu, máme tak velmi specifický okruh odběratelů. To nám umožňuje soustředit se na vlastní výkonnost, zlepšování a formování procesů za účelem efektivnějšího hospodaření. Konkurenci nicméně nepodceňujeme.

V dnešním moderním světě se spousta věcí odehrává virtuálně. Velmi mě zaujalo, jak se mnoho zemědělců dokáže zapojit v různých online skupinách, kde prakticky prezentují svou každodenní práci, podporují odborné vzdělávání a spolupracují se školami, přibližují se i běžným občanům. To je určitě jedna z oblastí, na které bychom chtěli zapracovat.

Čím byste se živila, kdybyste nebyla manažerkou?

Kdybych měla znovu možnost rozhodnout se, jakou pracovní cestou se vydám a se zkušenostmi, které jsem doteď nasbírala, po dokončení magisterského studia bych využila nabídky vedoucí mé diplomové práce a pokračovala na své alma mater v doktorském programu. Pravděpodobně bych na fakultě zůstala a předávala teď teoretické znalosti budoucím manažerům v oblasti ekonomiky a managementu. Věřím ale v to, že vše má své načasování a každé rozhodnutí je v ten daný okamžik, se všemi dostupnými informacemi, to správné. Potkala jsem během své profesní cesty kolegy, kteří mě v mnohém inspirovali a z některých se stali mí velmi dobří přátelé, za což jsem vděčná.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter