Ze zákulisí MR23: Finalista soutěže Manažer roku 2023 – Michal Řezníček

ČMA 30. 4. 2024

„Stoupající příliv zvedá všechny lodě…“

 

Spoluzakladatel a ředitel Direct pojišťovny Michal Řezníček vnímá konkurenci vždy jako inspiraci a největší radost mu dělá, když někomu pomůže najít cestu, jak se posunout v kariéře. Jako úspěšnému leaderovi se mu podařilo i v náročných letech dovézt Direct pojišťovnu na vrchol, ta v loňském roce zažila pod jeho vedením zatím nejúspěšnější rok v historii.  

Jaké intuitivní rozhodnutí jste učinil a ukázalo se jako skvělá manažerská volba?

Intuici používám často a rád. Nejvíce asi při rozhodnutích, která se týkají lidí. Ať už při náboru, rozvoji nebo změnách, které v týmu dělám. V životě se mi osvědčilo intuici poslouchat a když se koukám zpět, většinou mne nezklamala.

Největší radost mi dělá, když někomu pomohu najít cestu, jak se posunout v kariéře. Když zavzpomínám na konkrétní příklad, napadá mě diskuze s velmi šikovným kolegou, který přemýšlel
o tom, kam směrovat své další kroky. Přemýšlel jsem nad jeho schopnostmi a doporučil mu, jestli nechce vyzkoušet jinou konkrétní oblast, než v které doposud působil. Cítil jsem, že má nejen talent, ale také velký potenciál. Nakonec se touto cestou vydal a na konkrétní pozici je již téměř rok. Je v ní velmi úspěšný a já vidím, že také šťastný.

Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenal a považujete jej za inspirativní?

Konkurenci vnímám vždy jako inspiraci a dokážu ocenit, když se někomu povede vytvořit skvělou službu nebo produkt pro klienta. Současně v dnešním digitálním světě není naše konkurence zdaleka jen mezi pojišťovnami. Z pohledu technologií chceme patřit mezi leadery v České republice. To je velká aspirace a zodpovědnost, protože pak nás budou lidé srovnávat s jinými technologickými firmami, jejichž služby jim v každodenním životě zlepšují den. Například jednoduchost používání těch nejlepších mobilních aplikací je pro mě velmi inspirativní.

Abychom v tomto směru nebyli pozadu, inspirujeme se v zahraničí. Přestože na tom v České republice nejsme z pohledu inovací vůbec špatně, moje zkušenost z poslední doby ukazuje, že v našem sektoru jsou v USA nebo Británii v některých věcech rychlejší.

Čím byste se živil, kdybyste nebyl manažerem?

Byl bych určitě trenér. Miluji sport a je to nedílná součást mého života. Současně vidím, že jak se doba posouvá, tak sportuje čím dál méně dětí, a to je věc, kterou bych chtěl změnit. Jako malý kluk jsem po příchodu ze školy hodil aktovku domů a šel ven na hřiště hrát fotbal nebo na parkoviště hokej. Dnes to má hodně dětí jinak a tráví více času třeba hraním videoher. Věnuji se tomuto tématu v naší Direct nadaci, kde se v rámci Sportovního pilíře snažíme podporovat takové organizace, které děti ke sportu přivádějí a umožňují jim hýbat se zdravě a s radostí. Kdybych dnes nestavěl Direct, byl bych určitě těmto aktivitám blíž a nejspíš přímo trénoval nastupující generaci.

Motto: „Stoupající příliv zvedá všechny lodě…“

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter