Ze zákulisí MR23: Finalista soutěže Manažer roku 2023 – Martin Kubelka

ČMA 13. 5. 2024

„Když nemůžeš, přidej víc.“

 

Martin Kubelka, ředitel Magistrátu hlavního města Prahy se intuitivně rozhoduje každý den. Ačkoli v prostředí samosprávy nejde úplně o konkurenční prostředí, politické i společenské nároky jsou zde vysoké. Zastává tak ikonické motto: „Když nemůžeš, přidej víc.“

Jaké intuitivní rozhodnutí jste kdy učinil a projevilo se jako skvělá manažerská volba?

Pracuji v politickém prostředí, proto se intuitivně rozhoduji každý den a je těžké si vybrat konkrétní situaci. Je to zkrátka má každodenní činnost. 

Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenal a považujete jej za inspirativní?

V prostředí samosprávy se nedá hovořit přímo o konkurenci. Jednotlivé kraje a města se vzájemně spíše pozitivně inspirují a spolupracují. V rámci Prahy se vždy snažíme zavádět nové technologie jako první v republice. V poslední době jsme se takto chystali na přijímání elektronických občanských průkazů ještě před zákonným termínem, ale některá města nás dokonce předběhla. 

Čím byste se živil, kdybyste nebyl manažerem?

Kdybych nebyl ředitelem Magistrátu, asi bych pokračoval v jaderném výzkumu a dále testoval ozářené materiály, neboť i takové prostředí je klidnější než to mé současné. 

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter