Ze zákulisí MR23: Finalistka soutěže Manažer roku 2023 – Maria Hanclová

ČMA 9. 5. 2024

„Pro mě neexistuje možnost nedosáhnout cíle, pokud člověk chce, najde si vždy správnou cestu.“ 

 

Zakladatelka společností Techno Life s.r.o. a TLCargo a.s. Maria Hanclová je, jak sama říká, soutěživá. Cíleně buduje značku Techno Life s.r.o. jako výrobce léčiv a současně jako distributora. Kandidátka na manažera roku 2023 se snaží dělat správná rozhodnutí, aby dosáhla cíle, který si vytyčila. Zastává názor, že aktuální stav je důsledkem našich předchozích rozhodnutí. 

Jaké intuitivní rozhodnutí jste kdy učinila a projevilo se jako skvělá manažerská volba?

Jako intuitivní rozhodování vnímám kombinaci tvrdého analytického myšlení, citu vycházejícího z mého srdce a zkušeností získaných letitou praxí. Pakliže bych se snažila upřednostnit pouze jeden aspekt při mém rozhodování, mozek by mi nedovolil řídit se např. pouze podle pocitů. Považuji se za člověka s dobrou intuicí, jak vždy říkám, pokud bych se věnovala hazardu, jistě bych byla úspěšná. Jsem soutěživá, snažím se dělat správná rozhodnutí, abych vždy dosáhla cíle, který jsem si vytyčila. V mládí jsem se díky své intuici rozhodla vstoupit na dráhu podnikání, což doposud považuji za jedno z mých nejlepších rozhodnutí, které nasměrovalo můj další profesní život.

V roce 2011 jsem si ještě při studiu řekla – cítím, že mám navíc, cítím, že mám obrovský potenciál, cítím v sobě sílu a chuť být zodpovědná za svůj tým, s kterým nyní společně dosahujeme výsledků, které nás vedou po cestě k vytyčenému cíli. Bylo to správné rozhodnutí a neodradila mě ani kombinace studia 2 vysokých škol a podnikání. Již jsem v byznysu v různých zemích skoro 13 let a zažila jsem hodně situací, během nichž jsem musela činit tvrdá rozhodnuti. Intuice mi vždycky napovídá, že každá situace má řešeni, které lze najít, pokud si člověk najde dostatek klidu pro to, aby správné rozhodnutí udělal. Každopádně ráda se dívám dozadu na svá rozhodnuti a jsem spokojená s každým učiněným. V roce 2020 jsem na základě analýzy vstoupila do podnikání ve zdravotnickém odvětví v Bulharsku a postupně jsem nabyté znalosti aplikovala i v Česku. A bylo to správné rozhodnutí. Mgr. Jaroslav Harviš (vedoucí společnosti Český Domov Media House s.r.o.) o mně řekl „Mladá holka, která přinese revoluci do podnikání v lékárenství“, v což i já sama věřím a doufám, že jeho slova beze zbytku naplním.

Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenala a považujete jej za inspirativní?

Sledovat konkurenci je základ dobrých výsledků. Vždycky jsem v kontaktu s konkurenčními firmami a probíráme spolu aktuální problémy našeho oboru podnikání. Sdělujeme své zkušenosti a zvolené cesty. Konkurence pro mě není jen zlá strana mého podnikání, konkurence je pro mě inspirativní podporou v mé manažerské pozici.

Čím byste se živila, kdybyste nebyla manažerkou?

Odpovím jednoznačně – vždycky bych se živila hlavou, třeba za roky vedení právnické firmy o 30 právnících a 2 advokátech, jsem získala mnoho skvělých zkušeností a lásku k legislativě. Doteď za mnou moje okolí chodí pro rady a legislativní podporu při řešeni svých problémů. Ráda pomáhám lidem.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter