Ze zákulisí MR23: Finalistka soutěže Manažer roku 2023 – Jitka Chizzola

ČMA 9. 5. 2024

„Pokud chcete být nenahraditelní, musíte být odlišní.“

 

„Leader musí mít rád komunikaci a práci s lidmi, umět propojit dohromady lidi z různých profesních oblastí, aby to fungovalo, a to musíte jako dobrý manager zvládnout,“ říká Generální ředitelka D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR. Krédo od Coco Chanel se jí daří naplňovat po celý její profesní život – na českém trhu firma zaměřená na pojištění právní ochrany nemá konkurenci již 30 let.

Jaké intuitivní rozhodnutí jste kdy učinila a projevilo se jako skvělá manažerská volba?

V roce 1996, rok po založení společnosti, začít s Nonstop Linkou právní poradenství 365/7/24, na které slouží naši právníci a odpovídají našim klientům na jejich dotazy. Toto rozhodnutí se stalo klíčové pro naše výborné výsledky a úspěchy. Dnes si nedovedu představit tuto službu nemít.

Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenala a považujete jej za inspirativní?

Na tuto otázku se mi odpovídá velice těžce. Byli jsme první na českém trhu a pořád jsme specialisti na právní ochranu. Ostatní konkurence nabízí podobné produkty s jiným krytím, takže srovnání je těžké.

Ale samozřejmě si monitoruji trh a analyzuji, co přináší konkurence, a to je pro mě inspirace.

Čím byste se živila, kdybyste nebyla manažerkou?

Kdysi jsem měla dvě odvětví, které mě velice zajímaly a dodnes k nim mám blízko: restaurátorství starého nábytku nebo se stát dětskou lékařkou.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter