Ze zákulisí MR23: Finalista soutěže Manažer roku 2023 – Dalibor Kačmář

ČMA 9. 5. 2024

„Bruslete vždy tam, kde puk bude, nikoliv, kde je.“

 

„Inspirací je pro mě vždy situace, kdy najdu s letitým konkurentem společnou řeč a cestu ke spolupráci.“ Technologický ředitel Microsoftu pro Česko a Slovensko Dalibor Kačmář vnímá konkurenci především jako výzvu učit se stále novým věcem a nepřestávat. Být zkrátka ve svých rozhodnutích o krok dál, i když to v danou chvíli nemusí být komfortní.

Jaké intuitivní rozhodnutí jste kdy učinil a projevilo se jako skvělá manažerská volba?

Většina mých rozhodnutí je postavena hodně analyticky, přesto několik intuitivních jsem udělal. Při výběru mé první manažerské role ve vedení českého zastoupení Microsoftu jsem měl na výběr ze dvou cest. Jedna navazovala na mou 7letou práci, druhá pak byla do úplně jiné části firmy. V porovnání s první volbou to byl krok do neznáma. Intuitivně jsem zvolil právě tento krok. Dnes, po 13 letech, ho hodnotím jako skvělou volbu, která mě mnoho nového naučila a poskytla daleko větší přehled, kterého si velice cením.

Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenal a považujete jej za inspirativní?

Řada našich dřívějších konkurentů se stala do značné míry našimi současnými partnery. Nebylo to vždy určitě jednoduché. Inspirací pro mě je vždy situace, když váš letitý konkurent s vámi najde společnou řeč a najdete cestu ke spolupráci.

Čím byste se živil, kdybyste nebyl manažerem?

Pokud bych zůstal u IT profese, věnoval bych se roli architekta a evangelizátora nejnovějších technologií. Dříve jsem učil na vysokých školách po celém světě a předávání znalostí mě hodně naplňovalo.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter