Ze zákulisí MR23: Finalista soutěže Manažer roku 2023 – Antonín Koplík

ČMA 7. 5. 2024

„Pokud chcete být nenahraditelní, musíte být odlišní.“

 

„Věřím, že největším kapitálem jsou lidé,“ tvrdí Antonín Koplík, jednatel společností Moram a EduVision a také autor technologie INFRASET a sítě venkovních škol ARCHIMEDES. Těší ho zájem desítek měst a škol z celého světa o venkovní učebnu ARCHIMEDES, propojené rostoucí platformou a jak sám říká: „snažím se budovat firmy s přidanou hodnotou a nebát se jít vlastní cestou, protože, kde je vůle, je i cesta.“ 

Jaké intuitivní rozhodnutí jste kdy učinil a projevilo se to jako skvělá manažerská volba?

Věřím, že největším kapitálem jsou lidé. A proto uvedu příklad z nedávné doby – hledali jsme kolegu na obchodní oddělení na divizi Smart City. Z mnoha kandidátů jsme vybrali mladého kluka, který byl téměř po škole, ale měl v sobě něco těžce identifikovatelného, kdy poznáte, že můžete nechat rozvinout, a pak to vystřelí všechny do vesmíru. Tak jsme ho vybrali, on to ale odmítl s tím, že si to rozmyslel, a podle něj na tu pozici nemá… Poprvé jsem za ty roky někoho „ukecal“, aby nastoupil, i přes nedůvěru kolegů. Po necelém roce přišel se zprávou o možnosti odletět s přítelkyní na rok do světa a tuto možnost realizoval. Po návratu nás kontaktoval s tím, že nás sleduje a je překvapený, jak se vše daří.  A že už se chce usadit… Dnes je z něj skvělý a úspěšný ředitel naší firmy EduVision, s.r.o. na venkovní učebny.

Jaký nejzajímavější počin konkurence jste zaznamenal a považujete jej za inspirativní?

Sázku na design výrobků. Naše výrobky mají vždy přidanou hodnotu a skvělou funkčnost, ale nikdy jsem úplně neřešil, jak vypadají. Na rozdíl od konkurence. A tak jsme začali více hledět na design a moderní trendy.

Čím byste se živil, kdybyste nebyl manažerem?

Učitelem na základní škole. Baví mě práce s dětmi, měl jsem 10 let taneční školu a byl předsedou sdružení rodičů při ZŠ. Co by mne na učení bavilo nejvíc? Prakticky a zábavně dětem ukazovat a vysvětlovat, PROČ zrovna TOHLE mají vědět a znát… A možná – můj zaměstnanec :-)

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter