Ze zákulisí MR22: René Skrášek umí nacházet cesty a ani krize ho nezastavily, aneb boj o post MANAŽER ROKU 2022 začíná!

ČMA 5. 8. 2023

Vyhlášení vítězů celorepublikové soutěže MANAŽER ROKU 2022 se blíží a právě v těchto dnech je v rukou Hodnotitelské komise také přihláška Ing. Bc. Reného Skráška, předsedy představenstva společnosti KOVOPLAST, v.d. Pan Skrášek letos zabojujte jak o post nejvyšší, tak i vítězství v kategorii Manažer malého a středního podniku

Abychom Vám mohli postupně představovat jednotlivé finalisty, kteří přijali nominaci do prestižní soutěže, ptáme se na tři nesoutěžní otázky. Jsme rádi, že Vám dnes takto můžeme představit pana Skráška. Příjemné počtení přejeme.


  • V jaké historické době byste chtěl být manažerem a proč? 

Každá doba má své klady, ale i zápory. Z tohoto pohledu by se dalo říci, že je velmi těžké rozhodnout, v které době by bylo lepší žít a vykonávat svou manažerskou práci. Z mého pohledu bych dobu neměnil a jsem velmi rád, že můžu žít a pracovat v této současné době. Navíc jsme svědky tolika změn a máme neskutečné příležitosti, jak v osobním, tak pracovním životě.

  • Jaký životní okamžik Vás posunul nejdále?

Mým zásadním okamžikem v profesním životě bylo zahájení mé manažerské činnosti ve firmě Kovoplast, v.d. V době mého nástupu se firmě nedařilo a vypadalo to na ukončení činnosti firmy. Prošli jsme si tedy krizovým řízením, které bylo úspěšné, firmě se podařilo postavit na nohy a od té doby firma jenom roste. Samozřejmě poslední dobou čelíme neustále jedné krizi za druhou, nicméně i tak se nám daří naši firmu budovat a držet v dobré kondici.

  • Na co byste jako hodnotitel soutěže dával největší důraz při výběru MANAŽERA ROKU?

Z mého pohledu si myslím, že nejdůležitějším faktorem pro hodnocení je ucelený příběh daného manažera, jeho zkušenosti, úspěchy, ale také i jeho neúspěchy a následné poučení se z těchto neúspěchů a přijmutí adekvátních opatření.


motto na závěr:

         „Nehledejme argumenty, proč to nejde, ale hledejme řešení a cestu.“


 

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na viděnou během slavnostního udílení cen 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU,

Česká manažerská asociace

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.