Ze zákulisí MR22: Představujeme Vám Víta Hejnu, který se utkává jak o post MANAŽER ROKU 2022, tak i o cenu v kategorii Zemědělství

ČMA 30. 8. 2023

Soutěž MANAŽER ROKU  je již tradiční událostí roku, během které se slavnostně vyhlašují finalisté z řad schopných a inovativních manažerských osobností. Ocenění probíhá napříč všemi odvětvími podnikání, a to díky deseti soutěžním kategorií. Jendou z nich je také „Zemědělství“. V této kategorii o titul letos zabojuje také Vít Hejna, předseda představenstva ZOD Bratranců Veverkových Živanice.

 

 

Pan Hejna nám odpověděl na tři nesoutěžní otázky, díky kterým Vám můžeme tohoto finalistu představit.  


 

  • V jaké historické době byste chtěl být manažerem a proč? 

Zajímalo by mě, jaké by to bylo být manažerem za Karla IV., protože by to byla obrovská výzva. Dnes jsme zvyklí na mnoho automaticky používaných hmotných i nehmotných věcí, přes auto, elektroniku, komunikační prostředky, zdroje informací, a to v té době neměli. Tak by mě zajímalo, jak bych dokázal vytvářet hodnoty v porovnání s dnešní dobou.

Za Karla IV. byly vybudovány stavby, které zná svět do dnes (samozřejmě, nejenom za Karla IV.). Stojí a překonaly mnoho století, válek, přírodních vlivů, ale co chci říci, nebylo tolik učených lidí, neměli stroje, zařízení, prostředky, které máme v dnešní době, a přesto nás tyto stavby prezentují ve světě do dnes!

Jak dokázali jenom rukama stavět takové impozantní stavby.

Dnes ani dálnice nevydrží několik desítek let, natož staletí.


  • Jaký životní okamžik Vás posunul nejdále?

Když jsem byl na konci roku 2012 zvolen za předsedu družstva v šestadvaceti letech.

Je to pozice, ve které člověk něco buď chce budovat, nebo jen „proplouvá“ a setrvačností něco přiživuje. Říkám, co si myslím a podle toho se i chovám. Setkávám se s lidmi, kteří se ptají na můj názor, od kterých bych to nikdy nečekal, že takový člověk se bude ptát „Hejny ze Živanic“.

Moji dva synové (Vojta a Vašík) a manželka Jiřinka, aniž by to tušili, mi dodávají energii do dalších mých plánů a vizí. Narození našich synů byl okamžik, který mě stále motivuje posouvat se dále, abych v dnešní době dělal něco, z čeho by další generace mohly žít a realizovat se.


  • Na co byste jako hodnotitel soutěže dával největší důraz při výběru MANAŽERA ROKU?

Nemyslím si, že jsem v pozici, abych říkal, podle jakých kritérií by se měl vybírat MANAŽER ROKU.

Můj názor je, aby se vybíral manažer roku podle kritérií, které byly v předchozích kolech, která jsou osvědčená, vyzkoušená, aby výsledky finalistů mohly být alespoň z části porovnatelné s předchozími koly.

Popřípadě, aby hodnotící kritéria upravila tak, aby se soutěž stala více prestižnější pro další ročníky.


Motto na závěr:

PROBLÉMY JSOU OD TOHO, ABY SE ŘEŠILY!“


Děkujeme za rozhovor a těšíme se na viděnou na slavnostním vyhlášení cen MANAŽER ROKU, které se koná 20. září 2023 v nádherném sále Empire Hall ve Slovanském domě,

Česká manažerská asociace

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter