Ze zákulisí MR22: Manažer žijící ve své době! To David Richter, kandidát na post MANAŽER ROKU 2022

ČMA 9. 8. 2023

Prestižní soutěž MANAŽER ROKU má letos úctyhodný 30. ročník, který se uskuteční již za 41 dní, a to 20. září 2023. Během třiceti let bylo oceněno více než 3 tisíce manažerů, leaderů a podnikatelů a všechny tyto finalisty spojuje jejich nadčasový a inspirativní způsob práce. Jsme rádi, že Vám už nyní můžeme představit inženýra Davida Richtera, ředitele prvovýroby ve společnosti KLADRUBSKÁ a.s., a to díky jeho odpovědím na tři nesoutěžní otázky. 


 

  • V jaké historické době byste chtěl být manažerem a proč? 

Cítím se dobře v době, ve které žiju. Jsem člověkem žijícím budoucností. Z minulosti čerpám informace a inspiraci pro svou budoucí práci. Především z pohledu mé profese přináší dnešní doba spoustu výzev. Máme dnes spoustu nástrojů a možností jak dělat svoji práci. Pro mě tady doba kdy být manažer právě probíhá…


 

  • Jaký životní okamžik Vás posunul nejdále?

V životě mě nejvíce posunuly a posouvají krizové okamžiky. Podle hesla v nouzi poznáš přítele, se v každé krizi formuje kolektiv zaměstnanců, a přináší mi to obrovské ponaučení. Konkrétně mám v životě několik zlomových okamžiků, které mě lidsky a profesně formovaly.

  1. Rozhodnutí jít na střední zemědělskou školu.
  2. Potkal jsem senzační ženu, která mě profesně velmi podporuje. Sama se musela spousty věcí vzdát.
  3. Můj první šéf mě v mých 27 letech jmenoval vedoucím živočišné výroby. Obrovská výzva, kterou jsem zvládl …

 

  • Na co byste jako hodnotitel soutěže dával největší důraz při výběru MANAŽERA ROKU?

Největší důraz bych kladl na to, jak hodnocený manažer přistupuje ke svým kolegům a jak jeho práce ovlivňuje životy lidí v jeho okolí. Vždy musí upřednostnit zájem společnosti, kolegů a okolí před svým osobním zájmem. Nesporně je také velmi důležité, aby byl uznávaný v tom oboru, ve kterém pracuje.


Motto na závěr:

Firma je jako řetěz, je tak silná jako její nejslabší článek…

 


Děkujeme za rozhovor a těšíme se na viděnou během slavnostního udílení cen MANAŽER ROKU 2022,

Česká manažerská asociace

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter