Ze zákulisí MR22: Kandidátem na titul MANAŽER ROKU 2022 se stává Boris Sananes, Country Manager společnosti Zentiva

ČMA 17. 8. 2023

Soutěž MANAŽER ROKU je celorepublikovou záležitostí a možnost se v ní profilovat mají manažeři napříč všemi odvětvími podnikání a co víc, je přizpůsobena i zahraničním manažerům, kteří působí v České republice. Do letošního ročníku byl nominován Boris Sananes, Country Manager pro Česko republiku ve společnosti Zentiva. Pan Sananes nám odpověděl na tři nesoutěžní otázky, díky kterým Vám můžeme tohoto kandidáta na post MANAŽER ROKU 2022 i na vítěze kategorie Zahraniční manažer představit.

 


  • V jaké historické době byste chtěl být manažerem a proč?

Myslím, že toto období, ve kterém žijeme, mi vyhovuje, ale kdybych si mohl vybrat, vybral bych si období silného rozvoje (např. evropská rekonstrukce po 2. světové válce), kde podnikání bylo skutečně smysluplnou věcí. V dnešní době, kdy máte nápad, první s kým mluvíte je váš právník, abyste pochopil legislativu a právní limity. Chci tím říct, že by mě bavilo vést podnikání, když jedinou otázkou, na kterou bylo třeba odpovědět, bylo „Jak na to?“ a ne „Jak to nedělat?


  • Jaký životní okamžik Vás posunul nejdále?

Může to znít jako klišé, ale narození mých dcer jsou jednoznačně momenty, které mě posunuly kupředu. Na jedné straně měly obě moje dcery problémy se spánkem, takže únava má dneska úplně nový smysl. Na druhou stranu (na vážnější notu) jsem si uvědomil, že úspěch není jen o dosažení materiálního zabezpečení. Díky dětem jsem si uvědomil, že si musím lépe organizovat čas, pokud chci být úspěšným lídrem a úspěšným tátou, protože jeden bez druhého nemůže fungovat.


  • Na co byste jako hodnotitel soutěže dával největší důraz při výběru MANAŽERA ROKU? 

Zaměřil bych se na lidské hodnoty kandidátů a globální výkonnost (finanční, sociální, environmentální) společností, které vedou. Protože jsme tu všichni, abychom splnili své rozpočty, ale nejlepší jsou ti, kteří to z dlouhodobého hlediska dokážou díky tomu, že kolem sebe dokázali vybudovat silné a loajální týmy. A toho nelze dosáhnout bez správných lidských hodnot.


Motto na závěr:

Don´t work until you get it right, work until you can´t get it wrong anymore.

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na viděnou nejen během slavnostního udílení cen v jedinečném Empire Hall 20. září 2023,

Česká manažerská asociace

 

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter