Ze zákulisí MR21: Představujeme Vám Ing. Bohuslava Nevěřila, který se utkává o post MANAŽER ROKU 2021

ČMA 3. 9. 2022

 Soutěž MANAŽER ROKU  je již tradiční událostí roku, během které se slavnostně vyhlašují finalisté z řad schopných, inovativních a schopných manažerských osobností. Ocenění probíhá napříč všemi odvětvími podnikání, a to díky deseti soutěžními kategoriemi. Jendou z nich je také „Zemědělství“. V této kategorii o titul letos zabojuje Ing. Bohuslav Nevěřil ze společnosti TAGROS a.s.

Pan Nevěřil nám odpověděl na tři nesoutěžní otázky, díky kterým Vám můžeme tohoto finalistu představit.  

 

  • Proč myslíte, že byste se měl stát Manažerem roku 2021 a co by pro vás tento titul znamenal?

Již dlouhou dobu stojím v čele týmu, který buduje stabilní, životaschopnou zemědělskou společnost. Vzhledem ke skutečnosti, že zemědělství nepožívá již celou řadu let společenské uznání a prestiž, bylo by toto ocenění uznáním práce týmu lidí, v jehož čele stojím. Bylo by výzvou pro mladou generaci, že práce v zemědělství má smysl.

  • Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

Období pandemie covidu-19, hlavně její začátek byla velká zkouška hlavně psychické odolnosti. Nejsložitější situace nastala hned v úvodu, kdy došlo k totální uzávěře oblasti Uničova a Litovle se kterou těsně sousedíme. Lidé se nedostali do práce, vázlo zásobování a zejména nebyly informace. Přitom provoz živočišné výroby nejde ani omezit ani zastavit. Nelze zastavit jarní práce na poli. Díky důvěře lidí v týmu jsme toto období zvládli. A tato doba nás naučila, že věci jdou dělat i jinak, došlo k zlepšení v oblasti flexibility pracovníků i procesů.

  • Kde vidíte Česko v příštích několika letech? 

Jsem přesvědčen, že česká ekonomika se může opřít o celou řadu flexibilních ekonomických subjektů, které jsou schopné se vypořádat s nastalou situací. Jsme zemí schopných, vzdělaných a pracovitých lidí. Stačí, aby politici našli sílu jim říkat pravdu, co možná nejotevřenějším způsobem a ne hrát svoje hry. Osobně za sebe a za oblast zemědělství jsem přesvědčen, že jsme schopni i v době ekonomické války, za kterou současnou dobu považuji, splnit naši úlohu a zajistit bezpečné a kvalitní potraviny pro obyvatele této země.

Krédo na závěr: „Není důležité, aby to bylo jednoduché, důležitá je víra, že to zvládnu.“

 

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na viděnou 20. září 2022 v Paláci Žofín,

Česká manažerská asociace

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.