Ze zákulisí MR2021: Soutěž Manažer roku 2021 je i dámskou záležitostí, aneb představujeme Vám Ing. Radku Čapkovou, která se utká o post Manažerky roku 2021

ČMA 21. 7. 2022

Manažerský svět je plný schopných a inspirativních lidí, kteří mají za sebou hodnotné výsledky. Do tohoto světa bezesporu patří i Ing. Radka Čapková, která se utká o post jak ve své kategorii: Manažer malého a středního podniku, a to za společnost JANKA Radotín a.s., tak i o hlavní ocenění Manažerka roku 2021. S radostí Vám tedy můžeme představit první soutěžící z řad žen. Paní Čapkové jsme položili tři nesoutěžní otázky, díky kterým Vám tuto inspirativní dámu můžeme představit.

  • Proč myslíte, že byste se měl/a stát Manažerem roku 2021 a co by pro vás tento titul znamenal?

Manažerem se nestane člověk během jednoho roku, je to dlouhá cesta. Jednak musíte mít štěstí potkat správné lidi, kteří Vás k této pozici nasměřují a pak je nutné využít příležitostí, které život přináší. Je to dlouholeté sbírání zkušeností. Měla jsem štěstí, že jsem byla do této soutěže nominována, ale posoudit, zda jsem nejvhodnější kandidát právě roku 2021, musí už někdo jiný. Jsem soutěživý typ člověka, každá výhra mě těší. Toto ocenění není ocenění jednotlivce, ale celého týmu spolupracovníků. Titul manažer roku by byl velkým závazkem a pevně věřím i možností předávat zkušenosti dále.

 

  • Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

Jako každou firmu nás tato situace přinutila udělat mnoho opatření a to velmi rychle. Nastavení opatření asi není potřeba dlouze popisovat, protože byla v mnoha směrech podobná. Významně změnila pandemie Covid-19 myšlení všech pracovníků našeho oboru. Do této doby se všechna vyráběná zařízení soustředila především na energetickou náročnost, ale s příchodem pandemie se začala řešit ochrana vnitřního prostředí pro zdravotnictví, ale později s návratem osob i ve všech společných prostorách, kde se nachází více lidí. Během velmi krátké doby jsme vyvinuli čističku vzduchu, původně pro zdravotníky v první linii, ale její využití mělo širší využití.

  • Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

Pevně věřím, že Česká republika se vypořádá s energetickou krizí, začne budovat jadernou energetiku, navážeme na zkušenosti a dovednosti těch lidí, kteří byli schopni se v maximální míře na výstavbě energetických zdrojů v minulosti podílet.

Doufám, že budeme silnou průmyslovou zemí, využijeme potenciálu našich velmi technicky zdatných, šikovných a zároveň kreativních lidí.

Děkujeme za rozhovor a těšíme se nejen na zářijové setkání během slavnostního vyhlašování vítězů MR21,

Česká manažerská asociace

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.