Ze zákulisí MR2021: Kategorie „Mladý manažerský talent“ představuje kandidáta Ing. Šimona Krčála

ČMA 25. 8. 2022

V rámci již 29. ročníku soutěže Manažer roku Vám představujeme dalšího inspirativního manažera. Ing. Šimon Krčál ze společnosti KOVO, výrobní družstvo byl do prestižní soutěže nominován za své schopnosti vedení podniku, které se na chodu družstva pozitivně promítají. Pan Krčál se již 20. září 2022 utká o post Manažera roku 2021 a stejně tak o titul v soutěžní kategorii „Mladý manažerský talent,“ což je kategorie pro manažerské osobnosti do věku 35 let. Ing. Šimon Krčál nám odpověděl na tři nesoutěžní otázky, díky kterým Vám ho můžeme představit.

 

  • Proč myslíte, že byste se měl stát Manažerem roku 2021 a co by pro vás tento titul znamenal?

Stojím přes 5 let v čele dnes již stabilní a úspěšné společnosti, která i přes svoji historickou tradici, musela před několika lety téměř čelit zániku a zvedat se, ze samotného dna.

Nyní patříme mezi největší výrobce a dodavatele školního nábytku a školních tabulí v ČR.

Prostřednictvím celosvětově známých nápojových gigantů typu Coca Cola, Heineken, Carlsberg, Pilsner Urquell, aj. exportujeme naše výrobky na podporu prodeje (marketingové vizuály) nejen po celé Evropě, ale i do ostatních zemí světa.

Vytvořil jsem portfolio nových či inovovaných produktů, které jsme se svými kolegy úspěšně zavedli na český i zahraniční trh.

Dnes, když cestuji po světě, zahřeje mě u srdce, když narazím i ve vzdálenějších končinách na svůj produkt.

Titul manažer roku by pro mě a můj kolektiv znamenal uznání této tvrdě a dobře odvedené práce.

  • Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

Když se ohlédnu, považuji za úspěch, že nás nastolená situace v souvislosti s pandemií, ani jednou nedonutila pozastavit výrobu, propouštět zaměstnance, či jinak omezit provoz.

Výpadek odbytu na tuzemském trhu nás donutil vyvinout o to větší úsilí a zacílit se na jiné země, kde v danou chvíli byla situace s covidem mírnější.

Díky nově získaným zakázkám se podařilo i v takto těžkém roce docílit vytyčených obchodních plánů a hospodářského výsledku.

Pandemie nás naučila postavit se jeden za druhého a improvizovat.

I přes velké množství karantén či nedobrovolných izolací jsme prokázali velmi vyzrálou schopnost vzájemné zastupitelnosti, a to i v nepříbuzenských profesích či vzdálenějších oborech.

Provoz tak zůstal vždy zachován a nenarušen.

  • Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

Češi jsou velmi pracovitým, zručným a inteligentním národem, takto jsme ostatně známí po celém světě a dennodenně se o tom přesvědčuji i u nás na provozu.

Je proto třeba, opětovně si začít více věřit a z globálního pohledu zapracovat především na větší soběstačnosti, a to jak v oblasti energetických zdrojů, zemědělského sektoru, či ostatních průmyslových odvětvích.

Věřím, že nedávné události nás všechny poučí a Česko se tím posílí do role jednoho z evropských lídrů.

 

Motto na závěr: „Věř si, přej a bude ti přáno.“

 

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na viděnou v Paláci Žofín,

Česká manažerská asociace

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.