Ze zákulisí MR2021: Ing. Rostislav Rožnovský se utká o post Manažera digitálního věku i Manažera roku 2021

ČMA 17. 8. 2022

Již za měsíc proběhne slavnostní vyhlášení vítězů prestižní ankety s dlouholetou tradicí Manažer roku. Vrcholoví manažeři, leadeři a podnikatelé se 20. září 2022 společně sejdou v překrásných prostorách Paláce Žofín. Mezi nimi Česká manažerská asociace uvítá i Ing. Rostislava Rožnovského, ředitele Moravskoslezského energetického centra, příspěvková organizace. Pan Rožnovský se letos pomyslně utká nejen o hlavní ocenění Manažer roku 2021, ale také o výhru v soutěžní kategorii „Manažer digitálního věku.“

  • Proč myslíte, že byste se měl/a stát Manažerem roku 2021 a co by pro vás tento titul znamenal?

Pro mě je pocta už skutečnost, že mě do soutěže nominovali mí nadřízení.

Být manažerem v příspěvkové organizaci jsem bral jako výzvu a to, že se nám podařilo stát se uznávanou společností na energetickém trhu je tzv. třešničkou na dortu. V posledních letech jsme zpracovali zásadní strategické dokumenty, které byly využity i na národní úrovni, jsme jedním z partnerů mezinárodního projektu LIFE COALA a na podzim předložíme strategický projekt do Operačního programu Spravedlivá transformace. Případný titul by určitě znamenal ocenění práce celého týmu, na který jsem moc pyšný.

  • Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

V době pandemie jsme přizpůsobili provoz organizace dané situaci – školská zařízení byla zavřená, v sociální oblasti byl omezen provoz, ale naopak nemocnice jely naplno. Pravidelné návštěvy provozoven jsme omezili na minimum a čas věnovali zpracování dopadových studií a přípravě projektů. V organizaci jsme zavedli pravidelné testování, díky kterému se nám podařilo nepřerušit plynulý chod společnosti.  Přistoupili jsme na režim Home Office, doporučen byl zejména zaměstnancům s malými dětmi. I když to z počátku vypadalo, že budeme mít díky covid-19 volnější období, opak byl pravdou.

 

  • Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

Ve zmiňovaných strategických dokumentech jsme se snažili popsat vizi, kde vidíme Moravskoslezský kraj v oblasti energetiky v příštích dekádách. Avšak v současné době, plné turbulentních změn nejen na energetickém trhu, jde něco predikovat velmi těžko. Jsem optimista a mám kolem sebe mnoho chytrých, schopných a dobrých lidí, takže věřím, že se česká ekonomika v příštích několika letech vrátí na úroveň před krizí a stále budeme průmyslově silnou zemí, která snad již bude energeticky soběstačnější a ekologičtější.

 

 

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na viděnou nejen v Paláci Žofín,

Česká manažerská asociace

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.