Zavřené školy jsou průšvih, říká TOP podnikatelka Česka 2020

ČMA 29. 1. 2021

Loňský rok začal pro Radku Prokopovou skvěle. Její velkou vášní je cestování, takže se v únoru s manželem Františkem Fabičovicem vydali na dlouho plánovanou cestu do Afriky. Už v březnu se však majitelé Alca plastu museli z Jihoafrické republiky předčasně vrátit.

Česká vláda kvůli opatřením proti šíření koronaviru začala omezovat život v zemi, a to se dotklo také Alca plastu, středoevropské jedničky ve výrobě sanitární techniky, která zaměstnává 700 lidí. „Od té chvíle to bylo velmi složité. Byl to těžký rok pro nás všechny,“ hodnotí podnikatelka. Přesto se Alca plastu loni dařilo růst podobně jako v předchozích letech. Meziročně podnik zvýšil tržby o 11 procent a jeho obrat atakuje dvě miliardy korun. „Vyšlo to až zázračně, ale s největším nasazením, jaké pamatuji,“ míní Prokopová.

Celý článek najdete na archiv.ihned.cz

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter