Společnost Aramark pomáhá uprchlíkům z Ukrajiny

ČMA 18. 3. 2022

Stravovací společnost Aramark Česká republika, která je kolektivním členem ČMA, se zapojila do pomoci Ukrajině prostřednictvím organizace Člověk v tísni. K této iniciativě se přidaly pobočky v Německu, Belgii, Lucembursku, Španělsku či Kanadě. Zároveň přišla s uceleným balíkem pomoci jak přímo na Ukrajině a na hraničních přechodech, tak v zařízeních v České republice i svým zaměstnancům.

Dosud společný příspěvek zastoupení společnosti Aramark mimo USA dosáhl téměř 150 000 EUR. Mateřská společnost v USA poskytla další významnou podporu prostřednictvím sbírky Amerického červeného kříže. Prezident společnosti vyzval osobním dopisem všech 250 000 zaměstnanců ve světě, aby se zapojili příspěvkem přes Mezinárodní červený kříž, UNICEF nebo právě přes Člověka v tísni.

Mimo finanční podpory Aramark ve spolupráci se svým dodavatelem KMV BEV poslal 6 nákladních vozů se 100 paletami balených vod na ukrajinské hranice. Jelikož Aramark podniká ve stravování, pochopitelně tak poskytne své kapacity municipalitám k zajištění stravování v objemu přes 3 000 porcí denně pouze za surovinový náklad. Náklady na výrobu, logistiku, mzdy pokryje společně se svými klienty.

Aramark zároveň zřídil půlmilionový fond na podporu svých zaměstnanců, kteří pomáhají integrovat příchozí z Ukrajiny, a evakuované příbuzné ukrajinských zaměstnanců. Vznikla také kariérní stránka v ukrajinštině s nabídkou aktuálních volných pozic vhodných pro okamžitý nástup příchozích z válečné zóny a příspěvek na ubytování a související náklady.

 

Štítky:

 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter