Z praxe: Mentoring manažerů dětem nejen z dětských domovů

ČMA 1. 8. 2023

Ve druhé polovině července proběhl již osmý ročník Letního podnikatelského kempu (LPK), jehož partnerem a podporovatelem je Česká manažerská asociace od jeho počátku. Za ty roky jsme společně s našimi členy měli možnost poznat mnohé podnikatelské a manažerské plány a sny dětí z dětských domovů, sociálně slabších a ze znevýhodněných rodin.

Do letošního ročníku se za Českou manažerskou asociaci (ČMA) připojila Kateřina Božková, PR a projektová manažerka. Během tří dnů, které strávila ve společnosti zkušených a inspirativních osobností, mezi kterými byli také členové, spolupracovníci a podporovatelé ČMA jako například: Martin Rada, Vladimír Staněk, Hana Žůrková, Jiří Koleňák a v neposlední řadě Olga Girstlová, prezidentka ČMA a zakladatelka LPK, načerpala mnohé podněty, které poukazují na svět kolem nás.

Kateřina Božková byla jednou z mentorek a jejím úkolem bylo svěřené mentee pomoci s prezentací jejího podnikatelského záměru, na kterém během svého pobytu pracovala.

Mimo mentoring se Božková zapojila do soutěže o nejlepší sendvič. Během této aktivity si všichni zúčastnění vyzkoušeli různé způsoby a postupy spolupráce = managment v praxi!

 

„Na našich členech, ale i na ostatních hostech kempu, bylo vidět, že se LPK účastní z důvodu, že jim jeho myšlenka dává smysl,“ řekla Kateřina Božková a následně dodává: „Osobně vidím smysl LPK v pře/dávání pomoci tam, kde je žádaná a je mladými lidmi zúročená co nejlépe, dle jejich možností. Rady a doporučení zkušených manažerů a podnikatelů jim mohou být pevnou základnou pro jejich osobní růst a vykročení do skutečného světa.“

 

Fotografie: Bezeslov pro LPK
 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter