Výběr z monitoringu médií

ČMA 7. 12. 2021

29.11. – 6.12.2021

Tadeáš Rulík

233 MW: ČEZ* může získat dotace na výstavbu velkých solárních elektráren za 5 miliard

Největší provozovatel fotovoltaických elektráren (FVE) v Česku, kterým je polostátní společnost ČEZ, plánuje do roku 2025 pořídit 1500 megawattů nového výkonu ve fotovoltaice. K tomuto cíli ČEZu pomůže úspěch v 1. kole podpory pro nové FVE z Modernizačního fondu, kde společnost přihlásila 24 fotovoltaických projektů. Svůj záměr ČEZ představil v nedávné prezentaci pro investory.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.energy-hub.cz


Brněnská biotiskárna už umí vytisknout novou cévu. Cílem je celý orgán, doufají vědci

Bioinženýři z brněnského Vysokého učení technického* vytvářejí s pomocí nové 3D biotiskárny umělé lidské cévy, vyvíjejí hojivé náplasti na tržné rány nebo materiály k výrobě kvalitnějších čepů pro zubní korunky.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.novinky.cz


Čtyři Národní ceny za studentský design putují na FSI

Slavnostním vyhlášením vítězů v pátek skončil jedenatřicátý ročník Národní ceny za studentský design. Letošní rok patřil pracím z nejširšího spektra 3D designu zahrnujícího produktový a industriální design a užitého umění. Studenti z Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického* si odnesli dvě ceny za excelentní design i dvě zvláštní ceny.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.vut.cz


Cenu Český nápad získala technologie z CEITEC Vysokého učení technického v Brně*

Technologická agentura ČR vyhlásila hlavního vítěze soutěže Český nápad 2021. Mezi finalisty byly i dva projekty spojené s brněnskou technikou. Absolutním vítězem se nakonec stal projekt CEITEC VUT a firmy Thermo Fisher Scientific, který vyvíjí atomární zdroj pro elektronovou mikroskopii.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.vut.cz


Strojírenské impérium ISMM* se rozrůstá

Ostravská firma ISMM odkoupila továrnu společnosti Bosch Termotechnika, která svou výrobu přesouvá do závodu v Krnově. V plně vybaveném průmyslovém areálu rozjíždí svůj pátý výrobní závod.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: TECH MAGAZÍN


ABB* podporuje českou vědu

„ABB se v České republice stále rozrůstá a za tento úspěch vděčí i talentovaným vysoce kvalifikovaným zaměstnancům, které získává na místním trhu práce. Ty je však stále těžší nalézat. Také proto se nejen v našich podnikatelských aktivitách, ale i ve společensky prospěšné činnosti snažíme podporovat vědu a vzdělání,“ uvedl Vítězslav Lukáš, generální ředitel ABB v České republice, a doplnil: „Zapojení do projektu Česká hlava, nejvýznamnějšího českého ocenění za vědu a výzkum, je tak pro ABB další důležitou proměnnou dosazenou do rovnice, jejímž prostřednictvím chceme spoluvytvářet vysokou úroveň prostředí, v němž působíme.“

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.pro-energy.cz


Ušetří víc nová okna, nebo solár? Pomoci může program pro obce i podniky

Národní rozvojová banka* spustila projekt na podporu energeticky úsporných budov Elena. Využít ho mohou města i podnikatelé, v rozpočtu má 62 milionů korun.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.seznamzpravy.cz


ABB* cílí na autonomní mobilní roboty

ABB uzavřelo strategické partnerství se švýcarskou start-upovou firmou Sevensense, která byla založena v roce 2018 jako spin-offová společnost ETH Zurich, za účelem rozšíření nabídky nových autonomních mobilních robotů o umělou inteligenci a technologii mapování 3D vidění. Tato technolgie zákazníkům přináší špičkovou úroveň flexibility, neboť díky ní se mobilní roboty mohou autonomně pohybovat ve složitých, dynamicky proměnlivých vnitřních i vnějších prostředích v těsné blízkosti lidí.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.focuson.cz


The Banker: Komerční banka* je nejlepší bankou v ČR

Komerční banka byla prestižním časopisem The Banker oceněna jako nejlepší banka České republiky. Porota ocenila především její aktivity v posledním roce i udržitelný přístup.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.czechbanking.cz


ČEZ* za téměř 300 mil. Kč koupil výrobce solárních panelů z Nizozemska

Energetická skupina ČEZ posiluje v oblasti energetických služeb a úspor. Prostřednictvím své společnosti Elevion Group koupila 66% podíl ve společnosti ZOHD Groep, která se zabývá výrobou a instalací solárních panelů zejména v oblasti zemědělství.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.fio.cz


Směr Brno ultrarychle: ČEZ* pokračuje ve výstavbě páteřní sítě dobíjecích stanic

V roce 2025 chce ČEZ nabízet řidičům elektrických aut dobíjení v síti 800 stanic, která bude mít čtyřnásobný výkon stojanů ve srovnání s dneškem. Dosáhne toho mimo jiné postavením desítek tzv. dobíjecích hubů, lokalit s třemi a více stojany umístěnými na místech s nejsilnějším provozem u hlavních tahů a ve městech. Právě takové lokality dobíjecích stanic omezí čekání na dobíjení a díky ultrarychlým stojanům o výkonech nad 100 kW zkrátí dobu dobíjení o desítky minut. Jedním z takových míst jsou Průhonice, kde je elektromobilistům k dispozici deset stojanů, z toho 4 ultrarychlé o výkonu až 180 kW

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.pro-energy.cz


Studenti zlínské univerzity založili fiktivní banku s vlastní měnou

Dosud nevídaný akademický projekt spustila Fakulta managementu a ekonomiky na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně*. Ústav financí a účetnictví založil fiktivní UFbanku s vlastní měnou. Tu mohou studenti získávat třeba za mimořádné akademické úspěchy.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.novinykraje.cz


Amazon kupuje rekordní várku nákladních vozidel na stlačený plyn od automobilky Iveco*

V nadcházejících měsících dodá automobilka Iveco společnosti Amazon celkem 1064 vozidel S-WAY na zemní plyn. Jedná se o impozantní zakázku zaměřenou na podporu evropských aktivit globálního giganta v oblasti elektronického obchodu. První várka 216 vozidel na CNG (stlačený zemní plyn) bude dodána okamžitě, zatímco dalších 848 vozidel bude na silnice nasazeno od poloviny roku 2022.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.elogistika.info


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností Newton Media

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter