Výběr z monitoringu médií

ČMA 11. 10. 2021

04.10. – 10.10.2021

Tadeáš Rulík

ČEZ a Komerční banka oznámily partnerství pro udržitelnější Česko: budou spolupracovat na snižování klimatické stopy a podpoří instalace solárních elektráren

Skupina ČEZ a Komerční banka dnes oznámily strategické partnerství pro udržitelnost. Největší česká energetika a jedna z největších českých bank budou spolupracovat na snižování své vlastní klimatické stopy i snižování emisí svých zákazníků.

„Komerční banka se dlouhodobě hlásí k principům udržitelnosti. Cíleně podporujeme projekty, které pomáhají bojovat proti změnám klimatu a současně omezujeme financování projektů s negativním dopadem na životní prostředí. Chceme jít příkladem, a tak od ČEZ začínáme odebírat čistou elektřinu z obnovitelných zdrojů. Zároveň chceme společně odstraňovat bariéry, které brání rychlejšímu rozvoji obnovitelných zdrojů u našich zákazníků,“ vysvětluje Jan Juchelka*, generální ředitel Komerční banky.

*Vítěz soutěže Manažer Roku 2019

Zdroj: www.kurzy.cz


ČEZ se chystá na hackery. Do zvyšování úrovně kybernetické bezpečnosti vynakládá desítky miliónů ročně

„Hrozby a rizika v oblasti kybernetické bezpečnosti bereme velice vážně, chceme být v této oblasti lídrem, a proto průběžně posilujeme zajištění našich systémů před kyberútoky. Doposud jsme vždy obstáli, ale v této disciplíně nemůže nikdy nastat stoprocentní uspokojení. Bezpečnostní opatření musíme neustále aktualizovat tak, aby byla adekvátní vyvíjejícím se hrozbám. Spolupracujeme s širším okruhem partnerů v čele s NÚKIB, Vojenským zpravodajstvím a Národní centrálou proti organizovanému zločinu PČR. V následujících letech předpokládáme v této oblasti výdaje v řádu stovek milionů korun,“ říká předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš*.

*Finalista, top 10 soutěže Manažer Roku 2019

Zdroj: www.ostrava-online.cz


Pacientům po úrazech hlavy vymodeluje implantát program informatiků z Vysokého učení technického v Brně*

Zdeformovaná nebo úplně chybějící část lebky není pouze zdraví ohrožující, ale také estetický problém. Moderní medicína naštěstí dokáže tyto části doplnit a lidem umožnit prožít život pokud možno naplno. Aby byly lebeční implantáty co nejpřesnější a zapadly do sebe jako dílky puzzle, na to se zaměřil tým z Fakulty informačních technologií VUT.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.zvut.cz


Zdražování stavebních materiálů zvýšilo cenu staveb až o pětinu

Současné zdražování některých stavebních materiálů zvýšilo cenu staveb až o pětinu. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti CEEC Research mezi více než stovkou ředitelů stavebních firem. Podle 42 procent z nich musela kvůli nedostatku materiálů jejich společnost pozastavit výstavbu.

Z údajů skupiny Metrostav* vyplývá, že například stavební dřevo od září 2020 do konce května 2021 zdražilo až o 160 procent, betonářská ocelová výztuž téměř o 100 procent, pěnový polystyren EPS o 83 procent.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.archiweb.cz


Chemie pomáhá. Nejen byznysu

Investice do nových inovativních technologií rozhodně mají smysl, nejen pro byznys, ale i pro celou společnost. Shodli se na tom hlavní řečníci odborného semináře, který ve středu 6. 10. 2021 uspořádala Hospodářská komora ČR a Svaz chemického průmyslu ČR, který v tomto roce rozjíždí osvětový projekt „CHEMIE POMÁHÁ“.

Například Moravskoslezský kraj (MSK)* patří mezi ekologicky velmi postižené regiony v České republice. Důvodem však není jen velká koncentrace těžkého průmyslu. Kraj je třetím nejlidnatějším v ČR a s tím souvisí i problematika odpadového hospodářství. Ročně končí na skládkách v kraji statisíce tun komunálního odpadu.

„Díky těmto technologiím bychom mohli v budoucnosti využít veškerý odpad například v energetice, v dopravě či ve stavitelství a nevozit nic na skládky,“sdělila na semináři radní MSK pro oblast životního prostředí Zdenka Němečková Crkvenjaš.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.komora.cz


Společná konference ČMA a Equilibrium: Management ve 21. století

Na konferenci partnerů VŠMVV – České manažerské asociace vystoupí špičkoví manažeři velkých institucí, generální ředitelé výrobních podniků a inovátoři metod řízení. Představí širší veřejnosti obtíže firem a české ekonomiky během současného období transformace a ukáží dobré příklady moderního managementu. Ten by měl pomoci českou ekonomiku po složitém období opět nastartovat.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.vsmvv.cz


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter