Vladimír Mařík: Průmysl 4.0 je hlavně o revoluci v myšlení

ČMA 21. 1. 2022

Profesor Vladimír Mařík z CIIRC ČVUT byl hostem Aleše Vlka v prvním dílu pořadu Inovacast. Jaké jsou nutné kroky při přechodu na fungování podle konceptu Průmyslu 4.0, co často brání jeho úspěšné implementaci a proč musí všichni zaměstnanci vědět, co jim zavádění Průmyslu 4.0 přinese? A věděli jste, že Česká republika je v Evropě nejdál se zaváděním AI v průmyslové výrobě? Pusťte si první část:

Potřeba transferu technologií do průmyslu stála u zrodu NCP4.0

„Já mám rád, když výsledky výzkumu jdou do praxe,“ odpovídá prof. Vladimír Mařík na otázku, proč vzniklo Národní centrum průmyslu 4.0 a zároveň vysvětluje roli centra při zavádění Průmyslu 4.0 do českých průmyslových podniků. Podle čeho poznat inovativní podnik, potřebujeme dotace a může české školství nasytit poptávku po kvalitních absolventech technických oborů? Nejen o tom si povídá moderátor Aleš Vlk se svým hostem ve 2. dílu Inovacastu. 

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter