V Indii vzniká centrum pro AI a robotiku nazvané po českém vědci Maříkovi, Manažerovi roku 2018

ČMA 26. 1. 2024

Vítěze v soutěži MANAŽER ROKU sdružuje prestižní klub ČMA, který nabízí jeho členům výměnu zkušeností, prostor pro dojednávání byznysu, ale i odpočinek a neformální networking. V roce 2020 pozici předsedy  klubu Manažerů roku přebral prof. Vladimír Mařík z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze (CIIRC), Manažer roku 2018.

Když profesor Mařík přebíral funkci předsedy Klubu manažerů roků, zpětně se s námi podělil se o své dojmy ze získání prestižního ocenění Manažer roku:

“Především mě to přinutilo k určitému zastavení, zrekapitulování mých životních aktivit a já si vlastně uvědomil, že manažerská činnost mě provází po celou dobu, kdy se zabývám vědou, výzkumem a aplikacemi v průmyslu, nicméně jsem to nechápal jako speciální dovednost, nebo znalost, nebo schopnost. Uvědomil jsem si, že manažerská činnost je úzce spojená s aktivní činností kohokoli, kdo vede nějaký tým, včetně prostředí akademického, kde slovo management nezní úplně nejoblíbeněji, nicméně i vědu a vzdělávání je nutné řídnutí s využitím moderních principů.”

Aktivní manažerská práce prof. Maříka neustává a i díky tomu v indickém městě Džajpur vzniká centrum pro umělou inteligenci a kybernetiku.

 

Více o tomto projektu se dočtete na serveru Novinky.cz.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.