Únorový NEWSLETTER

ČMA 15. 2. 2023

ELITE klub Praha při svém lednovém setkání otevřel již 3. rok svých aktivit. 7. setkání u čerstvého vítěze soutěže MANAŽER ROKU, Jana Láta, přilákalo 12 manažerů, kteří při komentované prohlídce slévárenského závodu na hliník nestačili sledovat veškeré informace našeho průvodce.

V úvodním vystoupení prof. Vladimíra Maříka, který vede Klub Manažerů roku, jsme diskutovali k problematice státních dotací, které by měly být velmi cílené a sofistikované. Ale stát musí vytvořit vědecko-výzkumnou základnu pro transformaci průmyslu. A to není podpora průmyslu 19. století, ale to je digitalizace, robotizace a zavádění umělé inteligence. Jinak si naše teoretické vědecké články přečtou všude ve světě a uplatní dřív, než například v Poříčanech nebo Mladé Boleslavi.

Podporovat výzkumnou základnu pro strojírenský průmysl, pro výrobu, ale i dopravu znamená dlouhodobou investici a dlouhodobou stabilitu výzkumných infrastruktur a kapacit. V ČR v současné době existují 3 dlouhodobé programy financování výzkumu, myslím tím 4 a více let.

Prof. Ing. Vladimír Mařík, DrCs., dr.h.c

Vedoucí Klubu manažerů roku

MANAŽER ROKU 2018

Únorový newsletter ke stažení v PDF.
 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter