„Umíš přemýšlet jako manažer?“ aneb, představujeme vítěze soutěže studentských esejí při MANAŽEROVI ROKU 2021

ČMA 27. 10. 2022

Během slavnostního vyhlašování finalistů MANAŽERA ROKU 2021 bylo na pražském Žofíně doprovázeno již tradičně udělováním cen „Studentských esejí“.

 

Témata letošního ročníku byla:

  1. Inovace a motivace lidí
    • Jak účinně motivovat?
    • Hlavní osobní přínosy manažera
  2. Firemní strategie
    • Jaký je rozdíl mezi manažerem a lídrem (vizionářem) při určování firemní strategie?
    • Hlavní osobní přínosy manažera

Autoři prvních tří nejlepších esejí získali příležitost zúčastnit se setkání s finalisty MANAŽERA ROKU na Žofíně a převzít ocenění z rukou zkušených manažerů a zástupců České manažerské asociace.

Kritéria hodnocení Studentských esejí

„Jsem ráda, že ČMA zavedla tuto kategorii – studentskou soutěž Umíš přemýšlet jako manažer?

Mezi finalisty jednoznačně převládalo téma Inovace a motivace lidí. Je vidět, že toto studenty zajímá. Někdy čerpali i ze své praxe zamýšleli se nad tím, jak nejlépe motivovat lidi a jak by měl vypadat a chovat se správný manažer.  Zároveň za zamýšlejí nad tím, jak dochází ke změnám v řízení lidí v souvislosti s rychle se měnícím ekonomickým prostředím, novými technologiemi a trendem přechodu na vzdálenou práci, souvisejícím s pandemií.

I když ve studentských esejích byl identifikován posun od tradičního managementu k formě vedení lidí s ohledem na rychle se měnící podmínky a různorodost motivace jednotlivců, docházejí studenti jednoznačně k názoru, že spokojení pracovníci jsou hlavním motorem každé úspěšné organizace. Zaměstnanci jsou základem úspěchu a prosperity firmy,“ shrnula letošní ročník Dr. Martina Mannová, ředitelka vysoké školy AMBIS a předsedkyně Hodnotitelské komise Studentských esejí.

 

Fotogalerii ze slavnostního vyhlašování MANAŽERA ROKU 2021 naleznete ZDE.

1. místo získala Kateřina Daňková z České zemědělské univerzity v Praze2. místo získala Maiya Suleimenova z Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha, o.p.s.3. místo získala Martina Baierová z AMBIS, Vysoká škola a.s.
 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter