Stanislav Bernard: Mým největším manažerským úspěchem jsou skvělé mezilidské vztahy ve firmě

ČMA 7. 5. 2021

V další části rozhovoru se Stanislavem Bernardem jsme se věnovali předpokladům pro dobrý management. Standa nám odhalil vlastní recept, jak vytvořit ve firmě fungující tým. Díky němu je pivovar BERNARD schopen čelit i koronavirové krizi.

„Krize přežijí ti, kteří budou hledat řešení. Člověk může být buď tvůrce, nebo oběť. K tomu, aby vystoupal nahoru, musí dát dohromady synergické lidi, mezi nimiž bude dobrá atmosféra. Můžete mít tým nejlepších odborníků, ale pokud se neshodnou lidsky, výsledek bude stát za nic,“ vysvětlil Stanislav Bernard.

Vadim Petrov se také zajímal, jaký je podle Standy profil dobrého manažera. Za svou nejsilnější stránku považuje schopnost lidi spojovat. „My jsme dali lidem ve firmě možnost, aby si sami zvolili své hodnoty. A nové lidi do firmy vybíráme právě podle nich. Za rok a půl to přineslo pročištění vztahů. Lidé musí uvěřit a pochopit, že je to jejich firma a jejich hodnoty. Musí cítit, že management ty hodnoty dodržuje stejně jako oni. Role lídra týmu je pouze ty hodnoty podporovat. Nezaclánět jim,“ řekl s úsměvem Stanislav Bernard.

Mladým manažerům také poradil, jak dobře vést kolektiv pracovníků. Manažeři by měli hráz fair-play, být upřímní. Jakmile se začnou používat profesionální hry či manažerské techniky, lidé to podle něj vycítí. „Řada lidí se v pozici, kdy se má otevřít, cítí zranitelně, ale ve skutečnosti je to ta nejsilnější pozice, kterou je možné zaujmout. A lidi proto za vámi půjdou,“ dodal Stanislav Bernard.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter