Soutěž MANAŽER ROKU v novém kabátě: Přihlásit se lze do 25. března

ČMA 18. 2. 2024

Již více než tři desetiletí oceňuje ty, kteří nejlépe řídí podniky i lidi. Soutěž Manažer roku má jedinečnou příležitost sledovat, jak se vyvíjí management firem v Česku a objevovat jedinečné manažerské příběhy. Letošní ročník je nicméně ve znamení změn.

Na výběru nejúspěšnějších českých manažerů se podílí i portál BusinessInfo.cz, který je již tradičně mediálním partnerem soutěže. Nominace do 31. ročníku je možná do 25. března 2024. 

Ty nejzajímavější manažerské příběhy projdou v polovině dubna výběrem zkušené desetičlenné hodnotitelské komise, která rozhodne o držitelích devíti titulů dle zařazení do kategorií za rok 2023.

Letošní ročník nabízí mnoho novinek. „Loňským ročníkem se pomyslně uzavřel formát, se kterým jsme si prošli několika dekádami. Pro letošní rok koncept doznal několika změn, na něž jak nominovaní manažeři, tak partneři soutěže reagují velmi pozitivně. K letošnímu vyhlášení tedy vzhlížíme s velkým očekáváním,“ shrnuje projektová manažerka soutěže Manažer roku 2023 Kateřina Božková.

Díky možnosti srovnávání s ostatními manažery se zástupci firem mohou inspirovat, dozvědí se mnoho o konkurenci, ale podle Kateřiny Božkové možná nejvíce o sobě.

„Projít soutěží a zodpovědět tolik položených otázek totiž znamená kompletní interní revizi vlastností, schopností a výkonu každého jednoho manažera,“ dodává Božková.

Účast v soutěži kromě zátěže na přípravě soutěžních podkladů a osobní prezentace přináší obrovské emoce vítězů a mediálně je významně zviditelňuje.

Dokonalým příkladem je podle projektové manažerky vítěz klání Manažer roku 2022 Bronislav Převrátil, který má za sebou úžasný příběh, kdy se z děčínského předměstí vypracoval na dodavatele hvězdného Elona Muska na projektu jeho SpaceX.

„Celý proces je velmi náročný na sebeprezentaci. Při slavnostním večeru, když vyhlásili konečné pořadí, tak jsem byl chvíli beze slov. I při triviální otázce, v čem jsou moje silné stránky. Když nejste vyloženě extrovertní typ, který si takové situace užívá, tak to na vás hodně dopadne,“ popisuje Převrátil.

Manažerka roku 2022 Lucie Urválková svůj hvězdný okamžik zhodnotila následovně: „Popravdě jsem tomu první okamžik ani nechtěla věřit. Nicméně pak to byla vlna opravdové radosti, a to manažer v sevření termínů, čísel reportů, KPI, nezažívá úplně často. Výsledek pro mě znamená, že moje práce má smysl a že si to okolí uvědomuje.“

Do soutěže musíte investovat energii

Inovovaný koncept projektu Manažer roku letos nabízí ještě hlubší možnost hodnocení soutěžících. „Osobně jsem přesvědčena, že tato soutěž by neměla být pro každého a je naprosto v pořádku, že do toho musí soutěžící nějakou energii investovat. Manažera roku si je zkrátka třeba odmakat,“ uzavírá Ladislava Fialová, headhunterka, psycholožka a členka Hodnotitelské komise.

Čeští manažeři v oblasti průmyslu si museli projít velkými výzvami. Na počátku měli často posunutou startovní čáru ve srovnání s jejich zahraniční konkurencí. Součástí manažerské obratnosti je ale právě schopnost se přizpůsobit a umět se vypracovat i z ne zcela optimálních podmínek.

Historie soutěže svědčí o tom, že právě průmyslníci se tradičně umisťují na předních příčkách. Proto neváhejte a pokud ve svém okolí máte ocenění hodné manažerské příběhy, neváhejte je co nejdříve nominovat na webu www.manazerroku.cz.

 

Zdroj: BusinessInfo.cz

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.