Setkání Elite Klubu MSK ve firmě ISMM Group přineslo novou inspiraci pro osobní rozvoj

Proběhlo další setkání Elite klubu Moravskoslezského kraje. Nahlédněte proto do podniku Miloslava Cváčka, který poslední akci hostil. Setkání proběhlo v prostorách jeho firmy ISMM Group ve Štítině v úterý 31. srpna 2021.

Princip pravidelných setkání Elite Klubu Moravskoslezského kraje má jasný záměr. „Zavítáme vždy do podniku jednoho z členů Elite Klubu MSK, v němž se věnujeme konkrétnímu tématu hostitele, na které následně debatujeme v rámci společné diskuze a mastermind skupiny. Jedinečná je i tzv. plant tour, během níž se podíváme do běžného provozu firmy a nahlédneme pod pokličku jednotlivým procesům,“ říká Jiří Kratochvíl z agentury Digitaal. Nejinak tomu bylo při posledním setkání, během něhož měli účastníci možnost projít si závod ISMM, která je už 24 let tradičním dodavatelem komplexních řešení v oblasti strojírenské techniky na průmyslových trzích.

Miloslav Cváček se rozhodl firmu založit se dvěma společníky v roce 1997. Postupně se součástí staly další společnosti a nyní pětičlenná skupina firem čítá zhruba 400 pracovníků. Drtivou většinu produkce představuje export do přibližně 10 zemí EU a jejich konsolidované tržby za rok 2021 představují odhad zhruba 1 mld. Kč. ISMM je navíc dodavatelem pěti společností z žebříčku top 10 světových výrobců zemědělské techniky kategorie II. a III. a dalších špičkových firem z EU z oblasti automotive a manipulace.

Svou třicetiletou manažerskou práci shrnul do devíti pilířů, které inspirovaly celý konferenční sál: „Umění řídit znamená umění delegovat – nebojím se svěřit svůj majetek cizím lidem,“ řekl Miloslav Cváček. Dále zmínil mj.:

  • že věci příjemné i nepříjemné říká na rovinu a zakládá si na respektu k lidské důstojnosti,
  • svým zaměstnancům se snaží jít příkladem a motivovat je tak v každodenním životě,
  • neopomíná ani systémový přístup k řízení podniku spoluvytvářením firemní legislativy,
  • jako svou nejvyšší prioritu manažerského uvažování uvádí slova „mít, budovat a hlídat si business“
  • alfou omegou jeho uvažování jsou transparentní a přímočará řešení spolu se selským rozumem.

Na jeho slova se navázalo také v následné diskuzi a mastermind skupině, kde se účastníci opírali o téma „manažer dnes a zítra“:

  • Co očekáváme od manažerů dnes a co v budoucnosti?
  • Jaké podmínky jsme připravili pro jejich rozvoj?
  • A jak pracujeme na svém vlastním osobním rozvoji?

Na tyto a další otázky se přítomní manažeři snažili nalézt odpovědi ve skupinových diskuzích, ze kterých si odnesli cenné poznatky – od možností týmového mentoringu i individuálního coachingu přes benchmarking až po stáže v zahraničních firmách a autonomní rozvoj manažerů. „Shodli jsme se, že zatímco od dnešních manažerů očekáváme především schopnost reagovat na změny, umění vzít na sebe riziko a neustálé osobní zdokonalování, v budoucnu budou klíčovými body pravděpodobně adaptace na nové technologie, úspěšný krizový management, udržitelný business, otevřenost kulturám a genderové vyvážení managementu. A co jsme si odnesli z oblasti osobního rozvoje? Třeba to, že občas je lepší méně mluvit a více naslouchat – a to ve všech oblastech života. Atmosféra celého setkání byla příjemná. Byl prostor jak pro odbornou diskuzi, tak pro přátelskou konverzaci. Hostitelé připravili bohatý raut včetně přípitku, kterým jsme oslavili další úspěšný sraz po delší koronavirové pauze,“ dodává Adam Liška, předseda Elite Klubu Moravskoslezského kraje.

Už nyní se členové Elite Klubu Moravskoslezského kraje těší na další setkání v Lenzing Biocel Paskov, kterým je provede generální ředitelka a členka Elite Klubu Kateřina Kupková. Setkání se uskuteční 25. listopadu 2021.

 

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.