ČMA pomáhá EF JCU ve výzkumu

ČMA 13. 6. 2023

Profesorka Eva Kislingerová je dlouholetou členkou České manažerské asociace a členkou Rady expertů. V současné době je také vedoucí Katedry aplikované ekonomie a ekonomiky na Jihočeské univerzitě, ekonomické fakultě. Již tři roky se intenzívně věnuje výzkumu v oblasti oběhového hospodářství, také jinak označovaného cirkulární ekonomika. K této problematice publikovala již dva tituly.

V současné době připravuje třetí publikaci k tomuto tématu, jehož součástí plánuje využít výsledky dotazníkového šetření, které by nám mělo dát odpověď na otázku, jak se principy cirkulární ekonomiky prosazují v praxi.

Cirkulární ekonomika je bezesporu aktuální a nosné téma, kterým se i Česká manažerská asociace zabývá, a tedy Vás chceme požádat o spolupráci v rámci tohoto výzkumu, který je pořádán Ekonomickou fakultou Jihočeské univerzity, a to za podpory naší asociace.


 

Vážení přátelé,

 

s důvěrou se na Vás obracíme se žádostí o pomoc při získávání informací o vývoji vztahu podnikatelského prostředí k otázkám cirkulární ekonomiky.

V odkazu naleznete krátký dotazník se sadou otázek týkajících se odpadového hospodářství a dalších souvisejících oblastí. Velmi by pomohlo naší výzkumné práci v oblasti cirkulární ekonomiky a oběhového hospodářství, pokud byste ve Všem podniku nalezli chvíli času na jeho vyplnění.

Náš tým na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se již několik let zabývá touto problematikou v řadě různých souvislostí. Jednou z nich jsou i dopady na konkurenceschopnost podnikové sféry, další zase změna strategického myšlení státu v souvislosti s dopady pandemie a energetické krize. K lepšímu poznání těchto i mnoha dalších souvislostí nám velmi pomohou Vaše případné odpovědi.

Jsme přesvědčeni o tom, že racionální politika ochrany životního prostředí, jehož významnou součástí jsou i snahy o prosazování zásad cirkulární ekonomiky, je možná pouze v případě, kdy o dané oblasti existuje dostatek informací. Naše práce na tomto poli směřuje mimo jiné právě k tomu, aby veřejná i odborná diskuse na tato témata vycházely ze skutečného poznání problematiky.

Budeme velmi vděčni, pokud nám v této snaze budete nápomocni.

 

Za výzkumný tým

 

Prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc.

Vedoucí Katedry aplikované ekonomie a ekonomiky

Ekonomická fakulta

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Studentská 13, 370 05 České Budějovice e-mail:

mobil: +420 602 643 646 www.ef.jcu.cz


Děkujeme!

Dotazník naleznete zde
 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter